НАБУ розслідує справу проти мера Одеси Труханова

picturepicture_7819234692301_49890Національне антикорупційне бюро України  проводить розслідування стосовно Одеського міського голови Геннадія Труханова, якого підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах або організованою групою. Як стало відомо з судового рішення, винесеного  Солом’янським районним судом Києва, це розслідування триває ще з квітня. 

Наразі справа Труханова ще на досудовому розгляді, але детективи НАБу звернулися до суду з проханням  надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні відділу надання адміністративних послуг Біляївської районної адміністрації.

Як стало відомо з матеріалів судового розгляду, в період з 2014 року по теперішній час мер Одеської міської ради, діючи за попередньою змовою з іншими службовими особами ОМР, з використанням підконтрольних їм суб'єктів господарювання, зокрема ТОВ «Ростдорстрой», ТОВ «СК «Автострой», ТОВ «Будівельно-виробнича компанія «ПИК-СТРОЙ» (ТОВ «БВК «ПИК-СТРОЙ») та інших підприємств, вчиняють розтрату коштів місцевого бюджету міста Одеси в особливо великих розмірах.

2

Також слідством встановлено, що під час тендерних торгів, спільно з ТОВ «Ростдорстрой», у конкурсі регулярно брали участь ТОВ «Тирас» та ТОВ «Автомагістраль-Південь», при цьому, вказані підприємства жодного разу не перемогли в тендері, що вказує на ознаки формальності та фіктивності їх участі. Саме ці документи й запросили детективи НАБУ.

Суддя задовольнив клопотання представників антикорупційного бюро. Слідство за частиною 5 статті 191 КК України триває. Якщо буде доведено вину Геннадія Труханова, йому загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

1

Днями «Ні Корупції!» аналізував е-декларацію мера Одеси, згідно з якою, його мати-пенсіонерка є мільйонеркою і власницею колекції коштовностей і годинників. Сам Труханов володіє акціями Одеського нафтопереробного заводу.