Кияни змусили КМДА відмовитись від планів розширення Голосіївського проспекту

holosijivskyj-prospekt

Столична мерія скасувала плани по розширенню дороги на Голосіївському проспекті до 8 смуг. Натомість рух на проспекті оптимізують та зроблять одностороннім, з контрсмугою для громадського транспорту. Про це заявив керівник Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергій Майзель, який зустрівся з учасниками акції протесту проти намірів київської влади. 

Як повідомляє Громадський простір, міські активісти прийшли 8 листопада під КМДА, аби “вилікувати” столичних можновладців від вірусу “транспортної істерики”. Учасники акції були одягнені у медичні халати, мали лікарські засоби та ноші. Кияни вимагали від міських управлінців відмовитися від планів з розширення Голосіївського проспекту до 8 смуг безперервного руху. Під час проведення акції частина активістів разом з журналістами зайшли до приміщення міської адміністрації, аби оголосити свої вимоги київським чиновникам.

“Ми як громадськість  і надалі будемо контролювати дії міської влади, вимагати, щоб чиновники у своїх діях були послідовними та дотримувалися задекларованої Нової транспортної політики міста Києва, в якій пріоритетом є пішохід, велосипед та громадський транспорт. Ми підтримуватимемо рішення, направлені на розвиток безпечних та екологічних способів пересування містом та на розвиток Києва як європейської столиці”, – зазначає координаторка кампанії Екоцентру “Звільни смугу” Марія Сторчило.

“Заохочення жителів до користування велосипедом для повсякденних поїздок і розвиток громадського транспорту вирішує проблему перевантаженості доріг Києва. Натомість, створення в місті “магістралей неперервного руху” відлякує потенційних користувачів велосипеда. Високі швидкості на магістралях безперервного руху є причиною збільшення ДТП як між авто, так і за участю пішоходів”, – додає Анастасія Макаренко, виконавчий директор Асоціації Велосипедистів Києва.

Нагадаємо, що 2 листопада на своїй сторінці Facebook заступник мера Києва Ілля Сагайдак оприлюднив плани з розширення Голосіївського проспекту до 8 смуг безперервного руху з підземними переходами. Таке рішення, на думку активістів,  могло б призвести до збільшення кількості ДТП, погіршення якості повітря та збільшення кількості хворих на інфаркти, астму та рак легенів, збільшення автомобілепотоку та шумового забруднення в місті, ускладнення ситуації з паркуванням та можливого знищення частини території Національного природного парку “Голосіївський”.