ГПУ перевірить телефонні розмови директорів столичних ринків про схему поборів на ветекспертизі

zapysatyПечерський районний суд м. Києва надав слідчим Генпрокуратури доступ до даних провайдерів мобільного зв’язку щодо директорів 39 столичних ринків за період з 01.01.2016 по теперішній час.

Про це свідчить текст ухвали від 26 жовтня, повідомляють «Наші гроші».

Слідчі перевірять телефони завідуючих таких ринків: «Володимирівський», «Дарницький», «Оболонь», «Відраденський», «Лісовий», «Ст. метро Дарниця», «Полюс», «Позняки», «Вигурівський», «Ремонтник», «Юність-2», «Деміївський», «Феофаніївський», «Торговий Дім Дніпро», а також «Бесарабський», «Лівобережний», «Житній», «Лук’янівський», «Нивки», «Мостицький», «Борщагівський», «Bazzar на Лісовій», «Колібріс», «Фермер», «Севастопольський», «Печерський», «Універсам-12», «Полісся», «Ілліс», «Радосинь», «Виноградар», «Явір-95», «Одеський», «Оптіма», «Солом’янський», «Березняки», «Маяк», ТОВ «Форест-груп» і ТОВ «Агроринок».

Генпрокуратура проводить розслідування у кримінальному провадженні № 42016000000001137 від 27.04.2016 за підозрою директора Державного наукового-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Загребельного Володимира Олександровича та двох завідувачів відділів держінституту в отриманні неправомірної вигоди.

За даними слідства, був розроблений механізм вимагання та одержання хабарів за надання висновків якості м’ясної продукції. За цією схемою хабарі надавали завідуючі ринків. За даними слідства, розрахунок був 50 грн за кожний виданий висновок. Загалом таких висновків протягом одного місяця лише на ринку «Дарницький» надається більше тисячі.

У червні ГПУ задокументувало і викрило факт передачі завідувачами директору Держінституту 211 тис грн.
23.06.2016 усім трьом службовцям було оголошено підозру по ч. 3 ст. 368 КК України, що передбачає від 5 до 10 років позбавленням волі з позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.

За даними слідства, до злочинної схеми може бути причетним колишній виконувач обов’язків голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

24 червня суд визначив завідувачам відділів 217 тис грн застави, а директору Загребельному – 298 тис грн. 26 липня через порушення умов застави суд змінив запобіжний захід Володимира Загребельного на тримання під вартою.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  суд за клопотанням Генпрокуратури арештував будинки в Єнакієве, якими володіє директор Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Володимира Загребельного.

Володимир Загребельний – уродженець села Варварівка Вінницької області. У 1987-2010 рр. працював у м.Єнакієве Донецької області. Зокрема, був замголови правління ЗАТ «Продовольча компанія «ЮНКЕРС» і директором ТОВ «Єнакіївський м’ясокомбінат».

Інвестором компанії «ЮНКЕРС» була лондонська фірма Reef Holdings PLC, співвласником якої був Микола Присяжнюк, з 2010 року міністр аграрної політики в уряді Миколи Азарова.

Співзасновниками «Єнакіївського м’ясокомбінату» є Валерій Єнчев і Юрій Хатаєв, останній значиться директором ТОВ «Донбасвугіллярезерв» Дениса Шумакова, сина Юрія Шумакова (прізвисько – Шумак), близького до екс-нардепа Юрія Іванющенка, відомого як Юра Єнакіївський. Свого часу Шумаков був сусідом родини Іванющенка у смт Восход, Ялта. В Криму Шумаков та Іванющенко звели маєтки біля «Чайного будиночку» екс-президента Віктора Януковича.

У 2010 році, коли уродженець Єнакієве Віктор Янукович став президентом, Загребельний був призначений директором Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. У 2012 році був звільнений, але рішенням Вищого спецсуду 2013 р. поновився на посаді.
Фактично Загребельний приступив до виконання обов’язків у липні 2014 р.