ФОТО
| |

25% українців заявили про факти корупції в медицині – опитування

mЗа результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у жовтні 2016 року, 47% опитаних заявили, що користуються лише послугами державних медичних установ. 26% сказали, що окрім послуг державних медичних установ звертаються за умови наявності додаткових коштів в сім’ї до приватної медицини. 15% заявили, що поруч із державними послугами звертаються до приватних закладів у випадку серйозної хвороби в сім’ї. Лише 6% надають перевагу переважно приватним медичним установам перед державними.

Майже 70% опитаних не задоволені державними медичними послугами, які вони отримували за останні п’ять років.

Про це йдеться в результатах опитування соціологічної групи «Рейтинг».

69% опитаних українців заявили, що у них не вимагали хабара за лікування або медичні послуги протягом останніх двох років.

25% опитаних відзначили наявність фактів корупції.

59% опитаних заявили, що відчували себе зобов’язаними дати медичному працівнику не грошовий подарунок (алкоголь, шоколад), щоб віддячити за лікування.

Тільки третина не відчували таких зобов’язань. Найбільше тих, хто відчували зобов’язання “віддячити” лікарю, на заході і в центрі (66%), найменше – на сході (48%).

На півдні 42% респондентів не відчувають ніяких зобов’язань. Більш зобов’язаними по подарунку лікаря себе почувають жінки (64%), чоловіки (53%).

Найпоширенішою сумою хабара, яку вимагали за лікування або медичні послуги, є 100-250 грн (23%).

У 16% вимагали від 250 до 500 грн, 14% – 500-1000 грн, у 16% – понад 1000 грн.

Найменш поширена сума – до 50 грн (4%).

Лише 5% заявили, що не платили б ніяких хабарів, якби їх попросили заплатити за лікування.

Найпоширенішою сумою «подяки», яку вимагали за лікування або медичні послуги, є 100-250 грн (23%). У 16% вимагали від 250 до 500 грн., у 14% – 500-1000 грн., у 16% – більше 1000 грн. Найменш поширена сума «подяки» – до 50 грн (4%).

Основним джерелом інформації стосовно лікування, послуг є медичні працівники (67%) та друзі, сім’я (45%). Також близько чверті отримують інформацію з Інтернету, від аптекарів, з телевізійних програм.

Дві третини опитаних знають хто є їхнім сімейним лікарем або терапевтом. Половина опитаних довіряють своєму лікарю, 19% – не довіряють. 31% не змогли відповісти на це питання.

Доданий до: Корупція в Києві, Корупція в цифрах, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії