У Сквирі “оновлена” поліція та прокуратура стрімко втрачають довіру громадян. І є за що!

12

Начальник поліції Шамрай Р.М.

15 вересня 2015 року на черговій сесії Сквирської міської ради було заслухано інформацію Начальника Сквирського відділу поліції Шамрая Р. М. про стан криміногенної ситуації в місті Сквира.

Сама інформація звелась до того, що Шамрай Р.М. розповів про кількість злочинів, скоєних на території міста (крадіжки, пограбування і т.п) і поскаржився на те, що правоохоронцям  не вистачає людей для повноцінного виконання покладених на них функцій. Після виступу депутати адресували Начальнику поліції запитання щодо стану доріг, нанесення розмітки, встановлення дорожніх знаків та ін.

Проте депутатів не було проінформовано про головне — у провадженні Сквирської поліції перебуває близько десятка справ, які стосуються ймовірного зловживання коштами місцевого бюджету. Останнє питання,  адресоване мною начальнику поліції, стосувалося розгляду цих справ та причин, за якими він затягується, адже мова йде не про вкрадену курку або велосипед (про які до цього фактично розповідав Шамрай Р.М.). Загальна сума коштів, яка фігурує в цих справах, становить кілька мільйонів гривень, тобто коштів сквирьких платників податків, які могли бути направлені на вирішення соціальних та комунальних проблем міста.

Начальник Сквирської поліції не був готовий відповідати на поставлене запитання, про що і сказав у своїй відповіді. Тобто, про дрібні крадіжки і загальну статистику він розповів, а говорити про серйозні корупційні злочини, фігурантами яких є наші місцеві чиновиники,  виявився не готовим.  Можливо, саме тому тільки і залишалось депутатам, що взяти цю інформацію ДО ВІДОМА!

111

Хочу нагадати про що йде мова, адже спільно з представниками ГО “Центр Експертизи Політики” ми проводимо моніторинг результатів розгляду кримінальних проваджень, у яких ідеться про ймовірне зловживання (розкрадання) бюджетних коштів. На початку 2016 року ми звернулись до Сквирського відділу поліції та отримали відповідь, в якій зазначено надано перелік кримінальних проваджень щодо зловживань бюджетними коштами.

12

Як ми бачимо, кримінальні провадження стосуються зловживань бюджетними коштами, вчиненими  посадовими особами Сквирської міської ради, КП “Сквирське комунальне господарство”, Сквирської ЦРЛ, Сквирської РДА та Сквирського відділу освіти.

Проте при повторному зверненні у вересні ми отримали суху інформацію про те, що в провадженні перебуває 10 справ, та одне кримінальне провадження закрито у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Тобто, правоохоронці нам не надали повної відповіді з питань, які є суспільно важливими та стосуються ймовірного розкрадання бюджетних коштів.

dsc_0264

Зазначені факти та дії керівництва Сквирської поліції вказують на небажання бути відкритими перед громадою міста Сквира і, відповідно, формують недовіру в суспільстві до цього органу.

Тут важливо зазначити, що низка кримінальних проваджень, які стосуються дрібних крадіжок та навіть вбивств, регулярно передаються сквирськими правоохоронцями до суду. Проте з 2012 року жодна кримінальна справа щодо зловживань бюджетними коштами не передавалась до суду. Ну і не дивно, мова ж йде про місцевих чиновників......

Мені якось задали питання: “А чому ж правоохоронці відкривають кримінальне провадження, якщо вони потім його затягують та в подальшому закривають?” Є кілька причин. По-перше, резонанс — спробуй не відкрити кримінальне провадження, коли у тебе під вікнами стоїть натовп розлючених людей. По-друге, значна частина кримінальних проваджень які стосуються зловживань з боку посадових осіб, порушувались не за ініціативою (виявленням) самих працівників правоохоронного органу, а на підставі звернень громадських організацій та перевірок Фінансової інспекції України.

Так, наприклад, зловживання у Сквирській центральній районній лікарні (ЦРЛ) та Сквирському відділі освіти були виявлені громадськими активістами, зокрема представниками ГО "Центр Експертизи Політики", та в подальшому після перевірки фінансової інспекції матеріали передано до правоохоронців.

Тобто, складається враження, що наші правоохоронні органи не зацікавлені виявляти злочини, особливо ті, що стосуються органів місцевої влади.  А коли їх і "змушують" порушити кримінальні провадження під тягарем фактів,  - то вони неохоче спускають їх "на гальмах".

Хочу нагадати, що відповідно ст. 9 Закону України “Про національну поліцію” основними критеріями оцінки діяльності Національної поліції є:

  • громадська думка щодо повноти та якості виконання Національною поліцією своїх завдань;
  • стан забезпечення громадської безпеки та правопорядку з урахуванням статистичних показників правоохоронної діяльності
  • Національна поліція під час здійснення своєї діяльності має забезпечувати суспільну довіру до себе та підтримку громадян.

У мешканців міста та району вже склалось чітке переконання в тому, що місцева поліція (міліція) не виконує покладених на неї функцій, і про це люди говорили на останніх зборах громади після резонансного вбивства сквирянина.

bezyimyannyij

Прокурор Шахрай Ю.І.

Роль прокуратури в формуванні громадської думки про правоохоронну систему в цілому є також важливою.

У Сквирському районі вже біля 10 років “прокурорить” такий собі Шахрай Юрій Іванович. У 2013 році його перепризначив на цю посаду тодішній Генеральний прокурор Пшонка В.П. Можливо, саме тому цей прокурор не побачив нічого дивного та протиправного в тому, що зі Сквири возили людей на “Антимайдан” (про ці факти йому повідомляли громадські активісти). І дійсно, дивно було б побачити, як ставленик режиму Януковича розслідуватиме справи проти цього самого режиму. В минулому році представники ЗМІ хотіли задати йому певні запитання, проте він втік від телевізійної камери.

Але зараз про інше. За нашим КПК, прокуратура фактично проводить супровід кожної кримінальної справи. І саме прокуратура направляє усі кримінальні справи, які розслідуються слідчими поліції до суду. За останні кілька років жодна справа, де фігурують посадові особи місцевої влади, не передана прокурором Шахраєм Ю.І.  до суду, а деякі навіть вже закриті.

За період перебування на прокурорській посаді в Сквирі в декларації Юрія Шахрая з'являється машина “РЕНО ЛАГУНА”, квартира в місті Сквира, яку йому безоплатно надано рішенням виконкому Сквирської міської ради (виконком очолює Сквирський міський голова), та дві земельні ділянки, одна з яких також надається Сквирською міською радою. Дивним чином таке збагачення прокурора збігається з періодом порушення кримінальних справ, де фігурують посадові особи Сквирської міської ради (Жодна зі справ не передана до суду)

Так, наприклад показовою є кримінальне провадження щодо розкрадання бюджетних коштів під час монтажу дитячих майданчиків. Я ще в 2014 році писав про цей випадок і прогнозував блокування з боку прокуратури розслідування по цій справі. Так і сталось, злочин, який було скоєно ще в 2012 році, станом на сьогодні так і не розслідувано,  матеріали не передано до суду, а з відповідей прокуратури та поліції вбачається, що вони вже котрий рік проводять якісь там слідчі дії!

dsc_0267

відповідь 2014 року

І не дивно, що в нашому місті квартири та земельні ділянки безкоштовно отримують не воїни АТО, не багатодітні родини, не інваліди чи інші пільгові категорії громадян, а  заїжджі прокурори з підмоченою репутацією.

І колись у мене запитали: “А, можливо, він (Шахрай Ю.І.) залишиться у нас в місті, буде на тій землі картопельку вирощувати, жити та працювати на благо міста?” Хочу розчарувати! Протягом останніх 12 місяців Шахрай Ю.І. вже декілька раз намагався як то кажуть “чкурнути” зі Сквири:

  • Брав участь у конкурсі на адміністративні посади до Білоцерківської міжрайонної прокуратури, але посів ганебне 13 місце.

  • Брав участь у відборі кадрів до НАБУ (місто Київ) – на посади детектива підрозділу детективів – не з’явився на співбесіду.  У відборі кадрів на посади старшого детектива та начальника відділу управління внутрішнього контролю не подолав тест на інтелектуальні здібності «General Skills»

  • Брав участь у 2015 та 2016 роках у конкурсі на різні посади в САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура м. Київ) але не пройшов відбір.

За цим посиланням ви можете подивитись запис конкурсного відбору, під час якого Ю.Шахрай не міг навіть дати чіткі відповіді на поставлені комісією запитання, фактично продемонструвавши власну некомпетентність та нефаховість.

Д
ивитися з 1 год.50 хв.

P.S. Наприкінці 2015 року Ю.Шахрай вирішив використати власні повноваження задля того, щоб звинуватити громадського активіста, голову ГО “Центр Експертизи Політики” Олену Іванченко в корупції. Для цього він відкрив провадження за фактом того, що Олена Іванченко паралельно до основного місця роботи займалась викладацькою діяльністю, в чому він,  власне, і побачив “корупцію”. Проте вище керівництво Київської обласної прокуратури вказало горе-прокурору на безперспективність такої справи, і провадження закрили. Цей випадок чітко демонструє всю “гнилість” нашої правоохоронної системи, окремі працівники якої використовують власні повноваження проти громадян, які контролюють їх.

А справа в тому, що Олена Іванченко та представники ГО “Центр Експертизи Політики” регулярно моніторять діяльність районної прокуратури та місцевої влади. Протягом тільки останніх трьох років Оленою було направлено понад десяток звернень до Генеральної Прокуратури України про різноманітні порушення, невжиття заходів та некомпетентність Юрія Шахрая. Ймовірно, саме це і роздратувало нашого “некомпетентного”....

Григорій Іванченко, для "Ні корупції!"