Суддя, який засуджував Майдан, отримав згоду від ВККС

roman-maselko-620x400Суддя Київського апеляційного адмінсуду Володимир Мельничук, попри те, що приймав рішення проти Майдану, пройшов кваліфікаційне оцінювання Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав адвокат Автомайдану Роман Маселко.

«Черговий «суддя Майдану» пройшов кваліфікаційне оцінювання ВККС та вже спокійно довічно буде продовжувати вершити "правосуддя" та отримувати підвищену заробітну плату. І не простий суддя, а той, який підтримав сумнозвісне рішення про заборону Майдану.

Володимир Мельничук

Володимир Мельничук

3 листопада, в той час, коли ВРУ приймала закон про Вищу раду правосуддя, ВККС підтвердила можливість здійснювати правосуддя суддею Київського апеляційного адміністративного суду Мельничуком Володимиром Петровичем», - написав Маселко і додав, що свого часу суддя Мельничук В.П., разом з суддею Лічевецький І.О. не побачили жодних порушень у Постанові судді Саніна Б.В., якою було заборонено Майдан з 01.12.13 по 07.01.14.

«Тимчасова спеціальна комісія вирішила, що ці судді (Санін, Мельничук та Лічевецький) мають бути звільнені за порушення присяги (рішення від 24 вересня 2014 року № 4/02-14).

Але спочатку ВРЮ, а от тепер ВККС вирішили, що ці судді не лише не підлягають покаранню, але й відповідають усім трьом критеріям (компетентність, добросовісність, етика поведінки), достойні називатися суддями та можуть продовжувати здійснювати правосуддя», - зазначив Маселко і припустив, що таке ж рішення треба очікувати і стосовно Саніна О.Б.

«І хто тепер скаже, що до думки громадськості під час судової реформи будуть прислухатись ?

Якщо депутати в законі про Вищу раду правосуддя не наділять Громадську раду доброчесності реальними повноваженнями, судова реформа стане лише фікцією, як і намагання очистити суди через попередні закони. І відповідальними за це будуть депутати та Президент. Що потрібно змінити у законопроекті про ВРП вказано тут", - написав адвокат.

14980836_10206294767602576_6492586466719930947_n

«Якщо хтось запитає чи були у ВККС юридичні підстави, щоб цей суддя був звільнений, нагадую, що саме про цей випадок три члени ВРЮ (2 доктори наук та суддя ВСУ) написали окрему думку, де вказали наступне:

«Свавільні рішення судів у справі № 826/19020/13-а [щодо заборони мирних зібрань у центрі Києва на межі 2013 і 2014 років] мали надзвичайно тяжкі наслідки, на наш погляд – найтяжчі із числа всіх рішень про обмеження права на мирні зібрання, що були ухвалені під час Революції гідності...

Ці наслідки полягали у тому, що дії сотень тисяч протестувальників були фактично визнані незаконними, що йшло врозріз із уявленням людей про справедливість і позбавляло їх віри у те, що в тогочасній суспільно-політичній ситуації можна досягти реалізації своїх прав ненасильницькими методами.

За умов, коли Вища рада юстиції відмовилася визнати порушення присяги у діях суддів, що постановили рішення, які, на наше переконання, найбільше підірвали довіру до судової влади, скоріш за все, станеться так, що відповідне положення Закону України «Про відновлення довіри до судової влади» залишиться «мертвим»», - додав Маселко.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше Р.Маселко закликав подаватися на конкурс до ВККСУ. «Новими членами ВККСУ стали компетентні, прогресивні, добросовісні юристи, які мають бездоганну репутацію та авторитет, як у суспільстві, так і серед суддів.

Якщо ВККСУ підсилити такими новими членами, то є шанс справжньої реалізації судової реформи», - зазначив Маселко.

Читайте також Маселко: Громадська рада доброчесності – єдиний спосіб контролювати суддів