Попри вказівку суду, «ДУСя» не назвала імена мешканців «Пущі-Водиці»

58201affe1ab2-1_1200Державне управління справами (ДУС) при Президенті України і комплекс відпочинку "Пуща-Водиця", який йому належить, не збираються виконувати рішення суду і розкривати списки осіб, які отримали у користування державне майно - будинки і квартири в елітному дачному комплексі "Пуща-Водиця".

Про це повідомляють «Українські новини», поислаючись на відповідь першого заступника директора комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» А. Савчука на запит агентства. Зазначені дачі належать Держуправлінню справами.

«Рішення від 06.10.2016 року, прийняте Київським апеляційним адміністративним судом, вважаємо незаконним», – сказано в ньому.

Керівництво «Пущі-Водиці» вважає, що інформація про жителів держдач є конфіденційною і не може бути оприлюднена без їх згоди.

Він додав, що виконання судових рішень покладається на органи державної виконавчої служби.

58201b44cd96d-1

6 жовтня Київський апеляційний адмінсуд зобов'язав комплекс відпочинку «Конча-Заспа» і комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами надати агентству повний перелік мешканців, які користуються держдачами.

Колегія суддів погодилася з висновками суду першої інстанції про те, що комплекс відпочинку не мав підстав для відмови в наданні інформації про список осіб, з якими укладені договори на користування приміщеннями будинку відпочинку, тобто дії будинку відпочинку в даному випадку є протиправними.

У вересні 2015 року агентство запросило у Адміністрації президента і Держуправління справами ці списки. Отримавши відмову, у квітні 2016 року агентство подало позов у суд.

Востаннє Державне управління справами надавало списки жителів санаторіїв «Конча-Заспа» і «Пуща-Водиця» в червні 2014 року у відповідь на запит агентства незабаром після обрання президентом Петра Порошенка.

Як повідомляв «Ні корупції!»,  у липні цього року Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав будинок відпочинку «Конча-Заспа» та комплекс відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами надати інформаційному агентству «Українські новини» повний перелік мешканців, які користуються державними дачами, садовими будинками або іншими приміщеннями в зазначених комплексах.

Наприкінці минулого року «Ні корупції!» також подавав запит до Державного управління справами щодо переліку об’єктів, яким надано статус державних резиденцій та державних дач, а також запитував, хто ними нині користується, але в ДУС відповіли, що ця інформація «з обмеженим доступом».

«Перелік об’єктів, яким надано статус державних резиденцій та державних дач, а також порядок користування ними затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 1994 року № 18 (з обмеженим доступом). Оскільки питання забезпечення та порядок користування державними резиденціями та державними дачами регламентується розпорядженням Кабінету Міністрів України, а інформація, яка міститься в цьому документі, віднесена Кабінетом Міністрів України до інформації з обмеженим доступом, надання такої інформації є неможливим», – відповіли «Ні корупції!» у ДУС і додали, що загалом під контролем Державного управління справами перебувають тринадцять державних резиденцій та державних дач.

Читайте також Е-декларування показало: ДУСя продовжує роздачу державних дач політикам-мільйонерам

Директор будинку відпочинку «Конча-Заспа» приховує свої доходи