На сайті ВРУ запрацює портал громадського обговорення законопроектів

on-lineНа офіційному веб-сайті Верховної Ради незабаром запрацює Портал громадського обговорення законопроектів, створений на виконання рекомендацій Місії Європарламенту з оцінки потреб ВР, повідомляє «Громадський простір».

«Ми пропонуємо портал громадського обговорення законопроектів. Не зайве буде зазначити, що цьому ресурсу відведено окреме місце в дорожній карті реформ, котра була запропонована Місією Європарламенту та з оцінки потреб Верховної Ради України», - розповів директор Програми USAID РАДА Ігор Когут.

Своєю чергою, директор Регіональної місії USAID Сюзан Фрітц підкреслила, що новостворена інформаційна платформа дозволить долучити громадян України до законодавчого процесу.

При цьому вона нагадала, що однією з ключових функцій будь-якого парламенту є саме слухання і представлення парламентаріями своїх виборців.

«Це дасть українцям можливість коментувати законопроекти, комунікувати із законодавцями»,- пояснила Фрітц важливість запровадження відповідного порталу.

Керівник управління комп’ютеризованих систем ВР Олексій Сидоренко розповів, що в тестовому режимі Портал громадського обговорення законопроектів планується запустити на головній сторінці офіційного сайту парламенту вже з цього тижня.

За його словами, основною метою порталу є забезпечення ефективної комунікації між суб’єктами законотворчої ініціативи та громадянами, державними і недержавними організаціями, тобто всіма зацікавленими сторонами у ході написання законопроектів. Він підкреслив, що цей інформаційний ресурс дозволить громадянам заздалегідь ознайомитися з законопроектами, що мають бути винесені на обговорення Верховної Ради, і знаходяться на розгляді профільних комітетів, та взяти участь в їх обговоренні.

Народна депутатка Світлана Заліщук на своїй сторінці у Фейсбук зауважила , що залишається питання, наскільки активно цей інструмент зможуть використовувати громадяни.

«Треба визнати, що, наприклад, петиції на сайті ВРУ поки не працюють через недостатню зацікавленість користувачів. Деякі інструменти робимо для майбутнього», - написала депутат і назвала переваги, які отримають громадяни від запуску порталу:

«1. Громадяни зможуть коментувати законопроекти на єдиній платформі сайту парламенту, що робить дискусію “ближчою” до законодавців та працівників комітетів.

2. Птформа дає можливість подавати свої пропозиції загалом до закону й окремо до кожної зі статтей.

3. У користувачів буде можливість висловлювати свою оцінку закону та його нормам.

4. Депутати зможуть бачити узагальнену картинку з обговорення та вподобань громадян.

5. Загалом платформа збільшує залученість громадян до вироблення та ухвалення законодавства в Україні».