Директор будинку відпочинку «Конча-Заспа» приховує свої доходи

zaspa_5_1Директор Будинку відпочинку «Конча-Заспа» не надав копію своєї декларації про майно і доходи за 2015 рік.

Таку відповідь юрисконсульта БВ «Конча-Заспа» Євгенія Воронова отримав «Ні корупції!» на свій офіційний запит. 

«Ваша вимога про отримання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік директора БВ «Конча-Заспа» може бути задоволена після початку роботи системи подання та оприлюднення декларацій суб’єктів декларування», - йдеться у відповіді на запит.

Зазначимо, що Будинок відпочинку «Конча-Заспа» як державне унітарне підприємство є юридичною особою публічного права. Згідно із вимогою статті 4 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичних осіб публічного права є суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення.

Також вони повинні подавати і зберігати декларації про майно і доходи за місцем своєї роботи. А ще – оприлюднювати їх згідно із вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації», оскільки «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості зазначені у декларації про майно доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

koncha

Зазначимо, що це вже не перший директор підприємства, підконтрольного Державному управлінню справами (ДУС), який відмовляється оприлюднювати своє майно і статки.

Раніше у ДП «Санаторій «Конча Заспа» на запит «Ні корупції!» не надали копії декларацій про майно і доходи за 2015 рік директора та заступника директора.

А директор ДП «Санаторій «Моршинський» заявив, що надасть копію своєї декларації про майно і доходи за 2015 рік лише після того, як запитувач гарантуватиме йому особисту безпеку та безпеку його родини. Крім того, директор ДП вимагав від запитувача його особисті дані, копію паспорту, адресу фактичного місця проживання, контактні номери телефонів, а також довідки про непричетність до кримінальних злочинів запитувача і членів його родини та довідку з психіатричної лікарні про стан здоров’я запитувача.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Державному управлінні справами не захотіли розповідати про осіб, які мають право користуватися державними резиденціями, дачами та будинками відпочинку, бо, на думку ДУС, це інформація з обмеженим доступом.

Водночас у ДУС повідомили, що було «запроваджено механізм, який дозволяє громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, а також юридичним особам користуватися приміщеннями в комплексі відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами та будинку відпочинку «Конча-Заспа» Державного управління справами».

Пізніше, як перевірили «Схеми», попри заяви ДУС, простий українець не може заселитися в «Кончу-Заспу».

Читайте також Резиденції та дачі, з якими не змогли розлучитися

Журналісти відсудили списки жителів держдач в Конча-Заспі і Пуща-Водиці