ФОТО
| |

«Сосновий бір», який екс-ректор Мельник продав синові, повернуть державі

melnukПрокуратура Київської області відстояла в суді апеляційної інстанції повернення у державну власність реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір», який незаконно відчужив екс-ректор податкової академії.

Про це йдеться на сайті ГПУ.

«За активної позиції прокуратури Київської області судом апеляційної інстанції залишено без змін рішення суду першої інстанції щодо витребування з незаконного володіння комерційної установи на користь держави реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір» в смт. Ворзель, ринкова вартість якого на момент відчуження становила понад 23 млн гривень», – повідомили в прокуратурі.

Колишнє керівництво Національного університету Державної податкової служби України, без згоди суб’єктів управління майном, ще у 2007 році незаконно відчужило державне майно у власність комерційної установи.
Суд першої інстанції підтримав позицію прокуратури та повернув державі вказаний комплекс площею 7870 кв м. Втім, комерційна установа оскаржила це рішення в апеляції.

Прокуратура Київської області змогла відстояти в апеляційному суді свою принципову позицію щодо повернення незаконно вилученого об’єкта державі.

Як повідомляли «Наші гроші» екс-ректор Національного університету ДПС України Петро Мельник незаконно продав компанії свого сина санаторій і приміщення філій університету вартістю 20,64 млн грн.

У 2007-2008 році за розпорядженням Мельника через «Центральну універсальну біржу» фірмі «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» були продані комплекси будівель у Кам’янці-Подільському, Сімферополі та Ірпені (вул. Північна, 79-Б). Загальна вартість цих об’єктів становила 20,64 млн грн, а фірма купила їх за 10,87 млн грн.

Ці приміщення були продані без погодження із Фондом держмайна і ДПА України, без дотримання передбаченої законодавством процедури.

Реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» загальною площею 7870 кв м, розташований у смт. Ворзель на вул. Кірова, 3, Мельник продав під приводом його географічної віддаленості і неможливості підтримувати в належному стані. А приміщення філій – у зв’язку неефективним використанням будівель, дороге утримання і ремонт.

ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» зараз має назву Ірпінська фінансово-юридична академія у формі ТОВ. Її засновником значиться киянин Володимир Володимирович Щербань (не плутати з колишнім губернатором Сумщини). Обов’язки керівника фірми з серпня цього року виконує племінник екс-ректора Роман Мельник. Раніше засновником фірми був син Петра Мельника Максим.

У 2013-му Петро Мельник був затриманий при отриманні хабара.

Як повідомляв «Ні корупції!», екс-ректор Національної податкової академії Петро Мельник, якого звинувачували в хабарництві, за рішенням суду через виконавчу службу намагався відновитися на посаді.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії