За підкуп заступника міністра ректору-хабарниці “світить” до 10 років

pm717image002-9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a7233Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтримується державне обвинувачення у кримінальному провадженні щодо ректора «Бердянського університету менеджменту і бізнесу», який пропонував хабар заступнику міністра освіти.

Про це йдеться у прес-релізі, який у п'ятницю розповсюдив САП, повідомляє «Українська правда».

Вказується, що хабар у розмірі 10 тисяч доларів він пропонував за отримання акредитації та уникнення перевірок навчального закладу.

«Кримінальне провадження також здійснюється відносно юридичної особи, в інтересах якої вчинено корупційне кримінальне правопорушення», - сказано у прес-релізі.

«На теперішній час триває судове слідство, триває дослідження матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, стороною обвинувачення вживаються всі заходи для швидко та ефективного розгляду справи. Наступне судове засідання призначено на 07.11.2016 року», - повідомляє САП.

Водночас повідомляється, що особі загрожує покарання у виді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна, а юрособі загрожує покарання у виді штрафу від 340 000 грн до 850 000 грн.

Як повідомляв «Ні корупції!», 1 березня 2016 року співробітники Служби безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро та прокуратурою затримали ректора одного з університетів Запорізької області під час передачі хабара за позитивний висновок з акредитації вузу та уникнення перевірки відомчою інспекцією.

Ректора, який намагався дати хабар, затримано за зверненням Міністерства освіти до СБУ, повідомлялось на сайті МОН. В оприлюдненій на сайті інформації вказано прізвище заступника міністра, якому адресувався хабар. Прізвище сторони, яка намагалася підкупити високопосадовця, не називається, однак із контексту можна зрозуміти, що ректор-хабарниця – жінка.