Порошенко: готівка в е-деклараціях не є «нульовою декларацією»

75_mainПрезидент України Петро Порошенко назвав основну мету е-декларування та заявив, що розраховує на ефективність антикорупційних кроків.

Про це повідомляє «Новое время» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

За словами президента, зазначені в е-деклараціях готівкові кошти не є «нульовою декларацією».

«Але люди приписали собі в них готівку, думаючи, що це нульова декларація, яка в подальшому дозволить їм уникнути перевірок. Але мета е-декларування – підвести підсумок того, що вони робили 25 років, і щоб вони пояснили, звідки це. Народ і суспільство мають право знати. І боротися потрібно не з багатими, як думають деякі, а зі злочинцями», - сказав він.

На переконання президента, злочинці – це люди, «які беруть квартири, машини, дачі, вілли, літаки, при цьому весь час перебуваючи на державній службі».

«І перший крок (антикорупційний – Ред.) почався з президента, який повинен був задекларувати все – від подушок на дивані до чашок на кухні. Такого раніше не робив жоден президент. Однак, якщо я це роблю, я маю право вимагати це від усіх...», - сказав він і додав, що державні службовці повинні бути відвертими і прозорими.

При цьому, президент не розуміє, чому військовослужбовці, які зі зброєю в руках захищають державу, з 1 січня повинні заповнювати е-декларацію, адже їм «є чим займатися».

Зазначимо, що 30 жовтня завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

За даними НАЗК, всього було подано 103046 щорічних е-декларацій.

Як повідомляв «Ні корупції!», нардеп Єгор Соболєв заявив, що високопосадовці, які не зможуть пояснити походження майна і статків, які вони показали в електронних деклараціях, мають піти з посад.

Своєю чергою, Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ГПУ перевірить сплату податків народними депутатами, які задекларували більше 100 тисяч доларів готівкою.

Читайте також Президент заповнив е-декларацію за годину до «дедлайну» 

Е-декларації Гройсмана і його міністрів