ФОТО
| |

Поплавський легалізував мільйони у вигляді роялті від «кулька», де не знайшли складу злочину

02f823423788b0c9281f393f5c99868a_889acedb_fНародний депутат Михайло Поплавський («Воля народу») у 2015 році отримав дохід 33,71 млн грн. Майже половина цієї суми припала на роялті – 14,65 млн грн.

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на електронну декларацію Поплавського.

Роялті дозволяє економити на податках власникам компаній, які сплачують ці кошти за користування чимось патентованим.

Поплавський задекларував 2,90 млн грн. отриманих у вигляді роялті від ТОВ «Київський університет культури» (КУК), бенефіціаром якого він себе і вказав у декларації.
Ця фірма є приватним вузом, який діє на базі Київського національного університету культури і мистецтв, очолюваного Поплавським.

poplavskyj-dyplomy

У 2014 році програма «Слідство.інфо» не змогла знайти приміщень приватного вузу. Однак з’ясувала, що саме до приватного закладу зараховували студентів-контрактників, які насправді проходили навчання перші три роки на базі приватного вузу. Після третього курсу їх відраховували і безперешкодно переводили до КНУКіМ, де й видавали відповідні державні дипломи. Відтак саме приватна фірма Поплавського отримує від студентів гроші, які мали б зараховуватись державному закладу за навчання.

Після виходу тієї програми прокуратура та МВС провели перевірку журналістських даних. У 2015 році стало відомо, що слідчий СУ ГУМВС Максим Зінорук виніс обґрунтовану постанову про закриття кримінального провадження за відсутності складу кримінальних правопорушень.

В 2016 році приватний КУК Поплавського пройшов Акредитаційну комісію України дозвіл на видачу дипломів державного зразка. Це дозволить приватній фірмі отримувати від контрактників гроші не тільки за перші три роки навчання, а за весь час перебування студента у стінах державного університету.

У декларації Поплавського також вказано отримання роялті від ТОВ «Ятрань», ТОВ «Україна-сервіс», ПП «Гетьман і К», ТОВ «Ятрань-агро» та двох фізособ-підприємців. Ці підприємства ведуть діяльність у сфері аграрного та ресторанного бізнесу – їм належать кілька закладів на трасі Київ-Одеса. Роялті від телеканалів за трансляцію патентованих Поплавським програм та відеокліпів склало всього 112 гривень.

Ще 50 тис грн 65-річний Поплавський отримав від держави у вигляді пенсії.

У банках та готівці Поплавський задекларував суму у різних валютах, еквівалентну 35 млн грн.

Як повідомляв «Ні корупції!», грудні 2014 року суддя Окружного адміністративного суду Києва Віктор Шулежко рішенням від 18-го грудня припинив рішення Міністерства освіти і науки щодо анулювання ліцензії для Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» (КУК).

Це означало, що приватному ВНЗ, заснованому компанією Михайла та Олександра Поплавських, поновили права набирати та навчати студентів.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії