Почесний президент Одеського порту Павлюк досі отримує зарплату з бюджету

Микола Павлюк. Фото з відкритих джерел

Зарплатня почесного президента Одеського морського торгового порту Миколи Павлюка складає 20 тисяч гривень на місяць, про що він повідомив особисто «Ні корупції!» телефоном.

Що входить в обов’язки 77-річного Героя України Павлюка, який давно вже вийшов на пенсію, не зрозуміло, але щороку бюджет витрачає на нього близько 240 тисяч гривень.

Розкрити статки першого заступника голови ДП «АМПУ» Юрія Наконечного представники підприємства взагалі відмовились, посилаючись на те, що в запиті на публічну інформацію немає підпису.

Але, як відомо, за законом, він і не потрібен, адже підпис і дату потрібно ставити лише у випадку письмового запиту. Запит, надісланий електронною поштою, не потребує підпису.

60

Слід зазначити, що «Ні корупції!» відправив запит до керівництва Адміністрації морських портів України з проханням надіслати декларацію про доходи й Миколи Павлюка, який був звільнений з посади директора Одеського порту в 2011 році, після перебування на тій посаді більше ніж 25 років.  Але після звільнення Павлюк, який у 2002 році став депутатом Верховної Ради України, з порту не пішов – він став почесним президентом, хоча й незрозуміло, навіщо ця посада взагалі потрібна.

В телефонній розмові Микола Павлюк признався, що отримує з бюджету близько 20 тисяч гривень на місяць зарплатні, також його пенсія складає приблизно 12 тисяч гривень кожного місяця. Він підкреслив, що заслужив такі доходи, але відмовився надіслати свою біографію. Більш того, Павлюк заявив, що взагалі ніяку декларацію подавати не буде, адже це не прописано в законі.

63

Серед численних помічників Миколи Павлюка, коли він був українським нардепом, були і брати Круки, чий батько також неодноразово був депутатом Верховної Ради. Наразі Юрій Крук є президентом Асоціації портів України. Може, ці зв'язки й допомагають Павлюку працювати?

61

Нагадаємо, що за останній місяць навколо АМПУ здійнялося чимало скандалів – так, конкурсна комісія порту «Южний» визначила переможцем тендеру на мільярд гривень на днопоглиблювальні роботи сумнівну фірму з офшорним капіталом. Крім того, керівництво АМПУ підписало меморандум з офшорною компанією на проведення робіт вартістю мільярд гривень у Одеському порту без всякого тендеру.