Непредставленого нового очільника поліції Черкащини виштовхали з управління

поліція Черкаси

фото - Олексій Романов

У п’ятницю в Черкасах активісти вдруге протягом цього тижня пікетували приміщення поліції. Люди - проти призначення Валерія Лютого на посаду начальника ГУ НП в області. 

Нагадаємо, його мали представити громадськості та особовому складу ще 3 листопада. Та з невідомих причин, за словами речника ГУ Нацполіції Черкаської області Дмитра Грищенка, цю подію скасували. Активістам стало відомо, що подію, власне, не відмінили, а лише відклали до вечора цієї п’ятниці. Тому вони знову зібралися на мітинг.

Близько 70 активістів “Азову”, “Автомайдану” та “Самооборони” прорвалися крізь кордон поліцейських у приміщення. Як пише "Дзвін", в актовому залі громадськість та журналісти застали кілька десятків офіцерів, які чекають представлення новопризначеного начальника Валерія Лютого. Хоча самі правоохоронці не сказали, для чого їх зібрали.

Валерій Лютий

Валерій Лютий, фото - А.Васільєва

Керівництва обласної поліції активісти чекали кілька годин. Після чого Валерій Лютий вийшов до людей, повідомив, що призначення не буде, і закликав активістів покинути приміщення.

Сьогодні жодне з офіційних джерел інформації про призначення Лютого не оприлюднювало.

На сайті Головного управління поліції у Черкаській області досі пишуть, що т.в.о. начальника ГУНП є заступник начальника ГУНП - начальник слідчого управління - Валентин Кожухівський.

Зрештою, під вигуки "Ганьба!" активісти виштовхали пана Лютого з приміщення управління.

https://youtu.be/ySWvpsy7zhw

Нагадаємо, Валерій Лютий керував криворізькими правоохоронцями з вересня минулого року і до по 2.11.2016 року. У серпні 2008 року його призначили заступником начальника ГУ МВС в Харківській області - начальником міліції громадської безпеки. 23 березня 2010 року Лютий пішов з органів на пенсію. У січні 2013 року він став радником Харківського міського голови з питань транспорту.

Як повідомляв «Ні корупції!», проти призначення Лютого висловився народний депутат Єгор Соболєв.

«Одіозного вихідця з команди Кернеса, який не помітив, як у Кривому Розі Юрій Вілкул спочатку фальсифікував вибори, а потім дав по 500 гривень 160 тисячам виборців, так ось, цю перевірену клептократією людину хочуть призначити керівником поліції у Черкаській області», - зазначив Соболєв.