НАЗК зробив останнє «китайське попередження» трьом нардепам

57844fcbЯкщо нардепи Сергій Клюєв, В’ячеслав Богуслаєв та Олександр Онищенко найближчим часом не заповнять електронні декларації, то змушені будуть сплатити штраф.

Якщо ж буде доведено умисне неподання електронних декларацій, для нардепів передбачено кримінальну відповідальність.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив член НАЗК Руслан Радецький.

«Повідомляю народним депутатам України Клюєву С.П., Богуслаєву В.О., Онищенко О.Р., що Вами пропущено строк подання щорічної електронної декларації за 2015 рік. У разі подання ваших електронних декларацій у найближчий час - наступить адміністративна відповідальність, в разі умисного неподання декларації - передбачена кримінальна відповідальність», - написав Радецький.

Як повідомляв «Ні корупції!», 30 жовтня о 00:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Після «дедлайну» у Реєстрі були відсутніми е-декларації семи депутатів.

Зокрема, не подали декларацію депутати В’ячеслав Богуслаєв і Анатолій Гіршфельд (обидва – депутатська група «Воля народу»), Ігор Шкіря (група «Відродження») та Юрій Шухевич (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Також декларацію не подала сестра головного військового прокурора Анатолія Матіоса, депутат від фракції «Блок Петра Порошенко» Марія Матіос.

Крім того, у встановлений законом строк не подали декларацію депутати Олександр Онищенко («Воля народу») і Сергій Клюєв (позафракційний).

Пізніше депутатка М.Матіос пояснила, що не змогла подати е-декларацію, оскільки довго хворіла.

А народні депутати А.Гіршфельд та І.Шкіря подали електронні декларації після закінчення останнього строку - 31 жовтня.

Своєю чергою, нардеп Ю.Шухевич не зміг заповнити е-декларацію через проблеми з паспортом.

Читайте також Примус до звіту: як каратимуть порушників процедури е-декларування