У Черкасах мітингували проти призначення нового очільника поліції

фото - Анна Васільєва

фото - Анна Васільєва

У Черкасах громадські організації та представники окремих партій мітингували проти  призначення на посаду очільника Нацполіції в області  Валерія Лютого. Сьогодні його мали представити громадськості.

Активісти зібралися біля входу до будівлі Головного управління Національної поліції в області. Після мітингу вони зайшли у приміщення, щоби переконатися, чи є на робочому місці Валерій Лютий  та побачити документ про його призначення на посаду.

фото - Анна Васільєва

фото - Анна Васільєва

Пана Лютого у кабінеті очільника управління не застали. Не вдалося побачити і розшукуваного документа.

Як повідомив «Ні корупції!» речник ГУНП у Черкаській області Дмитро Грищенко, власне наказу про призначення Валерія Лютого на посаду начальника Головного управління він не бачив. «У мене була інформація про те, що 3.11.2016 року мало бути його представлення, а потім отримав інформацію про відміну події», сказав пан Грищенко.

Валерій Лютий народився в 1961 році в Харкові. Має дві вищі освіти - закінчив Харківський автомобільно-дорожній інститут та Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого. В органах МВС - з 1985 року.

У серпні 2008 року був призначений заступником начальника ГУ МВС в Харківській області - начальником міліції громадської безпеки. 23 березня 2010 року Лютий пішов з органів на пенсію. У січні 2013 року став радником Харківського міського голови з питань транспорту.

З вересня минулого року спочатку в міліцейський структурі, після реформування - в структурі нової поліції Валерій Лютий керував криворізькими правоохоронцями.

Учора прес-служба Криворізького відділу поліції повідомила, що другого листопада 2016 року Валерій Лютий останній день очолював його. Тепер пан Лютий керуватиме Головним управлінням національної поліції у Черкаській області, повідомило місцеве видання rudana.com.ua.

фото - Анна Васільєва

фото - Анна Васільєва

З приводу призначення Валерія Лютого народний депутат Єгор Соболєв звернувся до голови Національної поліції України Хатії Деконаідзе з тим, щоб вона заблокувала рішення щодо суперечливого, на його думку, призначення.

«Одіозного вихідця з команди Кернеса, який не помітив, як у Кривому Розі Юрій Вілкул спочатку фальсифікував вибори, а потім дав по 500 гривень 160 тисячам виборців, так ось, цю перевірену клептократією людину хочуть призначити керівником поліції у Черкаській області»,- зазначив Соболєв.

Як ми вже повідомляли, 28 березня цього року генерала поліції, в.о начальника ГУ НП України Владислава Пустовара затримали у Києві начебто при спробі передати 2 тис доларів США та талонів на 400 літрів пального якомусь високопосадовцеві із МВС.  Головного поліцейського Черкащини підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України (пропозиція та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище).

Справу генерала Пустовара нині розглядають у судах. Розслідуючи подробиці гучного затримання, видання Антикор робить висновки, що «розправу над шефом Черкаської облполіції могли влаштувати самі ж силовики (прокурорські і копи), яких у народі прийнято називати «перевертнями в погонах» з помсти і планів посадити в крісло глави облполіціі зручну фігуру. Наприклад, менш принципову, «підгодовану», недолюстровану, недоатестовану, яка знає все старі «схеми» в Черкаській області та налагоджені зв’язки з криміналітетом».