Трускавецький мер-мільйонер Кульчинський: мільйонні статки та матеріальна допомога з бюджету

kulchynskyj-tr

Упродовж останніх днів соціальні мережі та сайти «вибухнули» інформацією про статки українських посадовців – завершилася перша хвиля електронного декларування. У рейтингу найбільш вражаючих знахідок, оприлюднених чиновниками,  готівка в 1 трильйон гривень, приватний храм нардепа на Вінниччині та раритет -  перша друкована в Україні книга "Апостол". Про картини, коштовності, будинки, квартири, дачі, машини та предмети гардеробу від світових брендів – говорити не доводиться. Цим уже нікого не здивуєш.

Трускавецький мер Андрій Кульчинський, як з’ясувалося, також належить до когорти багатих українських чиновників. У своїй е-декларації Андрій Богданович вказав на наявність готівкових коштів - різної валюти на суму близько 3 мільйонів гривень та володінні об’єктами нерухомості, автомобілем, земельними ділянками на ще понад 3 мільйони гривень! Окрім того, Кульчинський повідомив про кошти, розміщені на банківських рахунках. Виникає просте й зрозуміле запитання: звідки у скромного головлікаря міської лікарні (мером у 2015 році він встиг попрацювати менше двох місяців), мільйони, та ще й готівкою?!

Виглядає на те, що статки родини різко зросли саме минулого року. Бо, якщо аналізувати декларацію Андрія Кульчинського за 2014 рік, то можна припустити, що Кульчинські ледь зводили кінці з кінцями -  загальний сукупний дохід сім’ї складав 108 тис. гривень на рік. Жодних банківських вкладів чи готівкових коштів - не зазначено. Навіть у 2013 році ситуація була дещо кращою – дохід родини становив майже 150 тис. гривень.

kul-1

Проте тимчасові матеріальні негаразди все ж не стали на заваді мрії Кульчинського мати власне авто: мінівеном Пежо, вартістю у 700 тис. грн., який був придбаний у 2012 році, головлікар трускавецької лікарні спочатку користувався за довіреністю й лише у 2013 році оформив право власності. Мабуть, складно було пояснити, як за зарплатню лікаря вдалося обзавестися новеньким автомобілем.

Також до своєї декларації за 2015 рік Кульчинський вніс квартиру, площею 107,7 кв. м вартістю у 344 тис. грн., яка була куплена у 2009 році. А ще -  368, 8 кв. м незавершеного будівництва. Йдеться, мабуть, про триповерхову будівлю, що біля залізничного вокзалу неподалік славнозвісної вулиці Депутатської, де щедро роздавав земельку «своїм» екс-мер Грицак. Тоді Андрій Богданович завідував неврологічним відділенням міської лікарні та був депутатом міськради. Права на цю нерухомість належать дружині трускавецького міського голови Наталі, яка є медиком за фахом. Судячи з декларації Кульчинського,  заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи – у Трускавецькому центрі медичної реабілітації та санаторного лікування – минулого року, склала трішки більше 121 тис. гривень. Пані Наталя, як і її чоловік, підприємницькою діяльністю ніколи не займалася.

У 2014 році родина оформила власність на дві земельні ділянки: у с. Бистриця-Гірська площею 2500 кв. м та у с. Станиля – 962 кв. м. Хоча у декларації Кульчинського вартість цих ділянок сором’язливо не вказана, але відповідно до ринкових цін, вона становить більше 30 тис. американських доларів.

«Бути багатим, мати квартири, машини і купу грошей, колекціонувати мистецтво — не соромно. Але все це за однієї умови. Якщо гроші зароблені. Не плутайте підприємця, топ-менеджера чи талановитого діяча культури з чиновником, єдиний шлях збагачення якого — це хабарі», - про це написав у соцмережі Фейсбук знаний громадський діяч, викладач та підприємець Валерій Пекар. Слід зазначити, що електронна декларація – це критичне ускладнення життя для більшості державних функціонерів.

Не виникає сумнівів, громадськість Трускавця хотіла б дізнатися про причину неймовірного зростання статків родини Кульчинського, які примножилися у кількадесят разів упродовж минулого року. Тому вимагаємо скликати прес-конференцію, де б міський голова дав пояснення стосовно джерела походження свого майна і розтлумачив журналістам: з огляду на яку скруту він, мер-мільйонер, отримав у липні цього року матеріальну допомогу у 20 тис. грн. коштом міського бюджету?

Ольга КУЦ, "Джерела Трускавця"