ФОТО
| |

Трускавецький мер-мільйонер Кульчинський: мільйонні статки та матеріальна допомога з бюджету

kulchynskyj-tr

Упродовж останніх днів соціальні мережі та сайти «вибухнули» інформацією про статки українських посадовців – завершилася перша хвиля електронного декларування. У рейтингу найбільш вражаючих знахідок, оприлюднених чиновниками,  готівка в 1 трильйон гривень, приватний храм нардепа на Вінниччині та раритет –  перша друкована в Україні книга “Апостол”. Про картини, коштовності, будинки, квартири, дачі, машини та предмети гардеробу від світових брендів – говорити не доводиться. Цим уже нікого не здивуєш.

Трускавецький мер Андрій Кульчинський, як з’ясувалося, також належить до когорти багатих українських чиновників. У своїй е-декларації Андрій Богданович вказав на наявність готівкових коштів – різної валюти на суму близько 3 мільйонів гривень та володінні об’єктами нерухомості, автомобілем, земельними ділянками на ще понад 3 мільйони гривень! Окрім того, Кульчинський повідомив про кошти, розміщені на банківських рахунках. Виникає просте й зрозуміле запитання: звідки у скромного головлікаря міської лікарні (мером у 2015 році він встиг попрацювати менше двох місяців), мільйони, та ще й готівкою?!

Виглядає на те, що статки родини різко зросли саме минулого року. Бо, якщо аналізувати декларацію Андрія Кульчинського за 2014 рік, то можна припустити, що Кульчинські ледь зводили кінці з кінцями –  загальний сукупний дохід сім’ї складав 108 тис. гривень на рік. Жодних банківських вкладів чи готівкових коштів – не зазначено. Навіть у 2013 році ситуація була дещо кращою – дохід родини становив майже 150 тис. гривень.

kul-1

Проте тимчасові матеріальні негаразди все ж не стали на заваді мрії Кульчинського мати власне авто: мінівеном Пежо, вартістю у 700 тис. грн., який був придбаний у 2012 році, головлікар трускавецької лікарні спочатку користувався за довіреністю й лише у 2013 році оформив право власності. Мабуть, складно було пояснити, як за зарплатню лікаря вдалося обзавестися новеньким автомобілем.

Також до своєї декларації за 2015 рік Кульчинський вніс квартиру, площею 107,7 кв. м вартістю у 344 тис. грн., яка була куплена у 2009 році. А ще –  368, 8 кв. м незавершеного будівництва. Йдеться, мабуть, про триповерхову будівлю, що біля залізничного вокзалу неподалік славнозвісної вулиці Депутатської, де щедро роздавав земельку «своїм» екс-мер Грицак. Тоді Андрій Богданович завідував неврологічним відділенням міської лікарні та був депутатом міськради. Права на цю нерухомість належать дружині трускавецького міського голови Наталі, яка є медиком за фахом. Судячи з декларації Кульчинського,  заробітна плата дружини, отримана за основним місцем роботи – у Трускавецькому центрі медичної реабілітації та санаторного лікування – минулого року, склала трішки більше 121 тис. гривень. Пані Наталя, як і її чоловік, підприємницькою діяльністю ніколи не займалася.

У 2014 році родина оформила власність на дві земельні ділянки: у с. Бистриця-Гірська площею 2500 кв. м та у с. Станиля – 962 кв. м. Хоча у декларації Кульчинського вартість цих ділянок сором’язливо не вказана, але відповідно до ринкових цін, вона становить більше 30 тис. американських доларів.

«Бути багатим, мати квартири, машини і купу грошей, колекціонувати мистецтво — не соромно. Але все це за однієї умови. Якщо гроші зароблені. Не плутайте підприємця, топ-менеджера чи талановитого діяча культури з чиновником, єдиний шлях збагачення якого — це хабарі», – про це написав у соцмережі Фейсбук знаний громадський діяч, викладач та підприємець Валерій Пекар. Слід зазначити, що електронна декларація – це критичне ускладнення життя для більшості державних функціонерів.

Не виникає сумнівів, громадськість Трускавця хотіла б дізнатися про причину неймовірного зростання статків родини Кульчинського, які примножилися у кількадесят разів упродовж минулого року. Тому вимагаємо скликати прес-конференцію, де б міський голова дав пояснення стосовно джерела походження свого майна і розтлумачив журналістам: з огляду на яку скруту він, мер-мільйонер, отримав у липні цього року матеріальну допомогу у 20 тис. грн. коштом міського бюджету?

Ольга КУЦ, “Джерела Трускавця”

 

Доданий до: Блоги, Корупція у Львові, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії