Держдеп США про українське е-декларування: чиновники, що використали посади для збагачення, мають відповісти

75949Державний департамент США назвав успіхом реалізацію системи е-декларування в Україні та нагадав про необхідність притягнення до відповідальності тих, хто використовував державні посади для збагачення.

Таку позицію озвучили у відомстві в середу у відповідь на журналістський запит «Укрінформу».

«Ми високо цінуємо зусилля України в успішній реалізації системи електронного декларування, яка стала новаторським кроком уперед для забезпечення прозорості в процесі врядування, а також у виконанні вимог пакету підтримки Міжнародного валютного фонду», - підкреслили в Держдепі.

У відомстві також позитивно відзначили кількість декларацій, поданих українськими чиновниками, яка набагато перевищує очікування МВФ.

«Це ще один позитивний крок у зусиллях України реалізувати всеосяжні реформи», - наголошується у відповіді Держдепартаменту США.

Звичайно, ця прозорість «викликає інші запитання», які є властивими здоровій демократії.

«Важливо, щоб український уряд й надалі розслідував та притягував до відповідальності посадових осіб, які використовувати свої посади для отримання фінансової вигоди», - зауважили в Держдепартаменті США.

Додамо, що коментуючи е-декларацію президента України Петра Порошенка старший дослідник у Канадському інституті українських досліджень Університету Альберти Тарас Кузьо заявив, що "олігарх, який задекларував неймовірні статки, ніколи не проведе деолігархізацію України".

Своєю чергою, "таким, що примушує протверезіти" назвав е-декларування директор Програми розвитку ООН в Україні Ян Томас Хіємстра, додавши, що воно також є "важливим кроком уперед для України", наслідки якого відчуватимуться ще багато років.

Як повідомляв «Ні корупції!», нардеп Єгор Соболєв заявив, що високопосадовці, які не зможуть пояснити походження майна і статків, які вони показали в електронних деклараціях, мають піти з посад.

Як підсумував Reuters, Антикорупційна реформа в Україні, яка зобов’язала чиновників задекларувати своє багатство онлайн, показала величезну різницю між багатством політиків і тих, кого вони представляють.

Одні задекларували мільйони доларів готівкою. Інші – особистий автопарк дорогих автомобілів, колекцію швейцарських годинників і діамантів, а також великі ділянки землі.

Ці одкровення можуть ще більше підірвати довіру до влади українців, середня зарплата яких складає 200 доларів на місяць.

Читайте також Бальчун: Поляки шоковані статками українських посадовців