ФОТО
| |

Держдеп США про українське е-декларування: чиновники, що використали посади для збагачення, мають відповісти

75949Державний департамент США назвав успіхом реалізацію системи е-декларування в Україні та нагадав про необхідність притягнення до відповідальності тих, хто використовував державні посади для збагачення.

Таку позицію озвучили у відомстві в середу у відповідь на журналістський запит «Укрінформу».

«Ми високо цінуємо зусилля України в успішній реалізації системи електронного декларування, яка стала новаторським кроком уперед для забезпечення прозорості в процесі врядування, а також у виконанні вимог пакету підтримки Міжнародного валютного фонду», – підкреслили в Держдепі.

У відомстві також позитивно відзначили кількість декларацій, поданих українськими чиновниками, яка набагато перевищує очікування МВФ.

«Це ще один позитивний крок у зусиллях України реалізувати всеосяжні реформи», – наголошується у відповіді Держдепартаменту США.

Звичайно, ця прозорість «викликає інші запитання», які є властивими здоровій демократії.

«Важливо, щоб український уряд й надалі розслідував та притягував до відповідальності посадових осіб, які використовувати свої посади для отримання фінансової вигоди», – зауважили в Держдепартаменті США.

Додамо, що коментуючи е-декларацію президента України Петра Порошенка старший дослідник у Канадському інституті українських досліджень Університету Альберти Тарас Кузьо заявив, що “олігарх, який задекларував неймовірні статки, ніколи не проведе деолігархізацію України“.

Своєю чергою, “таким, що примушує протверезітиназвав е-декларування директор Програми розвитку ООН в Україні Ян Томас Хіємстра, додавши, що воно також є “важливим кроком уперед для України”, наслідки якого відчуватимуться ще багато років.

Як повідомляв «Ні корупції!», нардеп Єгор Соболєв заявив, що високопосадовці, які не зможуть пояснити походження майна і статків, які вони показали в електронних деклараціях, мають піти з посад.

Як підсумував Reuters, Антикорупційна реформа в Україні, яка зобов’язала чиновників задекларувати своє багатство онлайн, показала величезну різницю між багатством політиків і тих, кого вони представляють.

Одні задекларували мільйони доларів готівкою. Інші – особистий автопарк дорогих автомобілів, колекцію швейцарських годинників і діамантів, а також великі ділянки землі.

Ці одкровення можуть ще більше підірвати довіру до влади українців, середня зарплата яких складає 200 доларів на місяць.

Читайте також Бальчун: Поляки шоковані статками українських посадовців  

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна, Цитата дня
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії