Депутати-мільйонери не цурались компенсації на житло

14910514_1268780213163732_2861756671516266906_n

У 2015 році 119 народних депутатів, які задекларували якнайменше мільйон гривень грошових активів отримували компенсацію на житло.

Про це повідомляє Комітет виборців України на своїй сторінці у Фейсбук.

Експерти проекту «Дослівно» проаналізували декларації народних депутатів, які минулого року отримували з бюджету кошти на оренду. З’ясувалося, що 119 із них задекларували у 12 розділі електронних декларації понад мільйон гривень (або еквівалент).

Десятка найзаможніших депутатів, які отримували компенсації на житло виглядає так:

1. Вадим Нестеренко, 206 млн грн

2. Олександр Вілкул, 190 млн грн

3. Євгеній Гєллєр, 165 млн грн

4. Руслан Демчак, 133 млн грн

5. Євгеній Мураєв, 94 млн грн

6. Борислав Розенблат, 94 млн грн

7. Геннадій Чекіта, 90 млн грн

8. Анатолій Денисенко, 85 млн грн

9. Олександр Пресман, 71 млн грн

10. Аркадій Корнацький, 57 млн грн

Деякі із заможних депутатів задекларували житло, яке належить їм чи близьким родичам у київській приміській зоні. Наприклад, Євгеній Гєллєр написав, що є власником будинку у майже тисячу квадратних метрів у передмісті Києва, в селищі Козин. Батько Руслана Демчака, згідно з декларацією народного депутата володіє будинком 337 м2 у селищі Крюківщина, яке знаходиться в двох кілометрах від київської окружної дороги.

Приміром, дружина народного депутата Михайла Добкіна, згідно з його декларацією, володіє двома квартирами в Києві. Втім, депутат також отримував компенсацію на житло.

«Після повноцінного старту електронного декларування цілком очевидно, що потрібно переглянути систему депутатських компенсації. Хоча повністю відмовлятися від неї теж не варто. Оскільки ми точно знаємо, що в парламенті є такі депутати, для яких ці гроші критично важливі», - наголосив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

Як повідомляв «Ні корупції!», у грудні 2015 року 177 народних депутатів за повідомленням Апарату Верховної Ради України отримували компенсацію з державного бюджету для оренди житла або винайму готельного номеру.

Зокрема, серед депутатів, які отримали компенсацію, фігурують бізнесмени з мільйонними статками. Це, зокрема, Олександр Вілкул, Дмитро і Михайло Добкіни, Михайло Ланьо.

Також у списку віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій, депутат Юрій Береза, члени БПП – екс-глава Нацбанку Степан Кубів, депутати Єгор Фірсов, Руслан Сольвар, Валерій Пацкан; глава фракції “Самопоміч” Олег Березюк; депутат від “Радикальної партії” Олена Кошелєва та інші.

Крім того, компенсацію отримав екс-регіонал, член депутатської групи “Відродження” Станіслав Берьозкін, який посів 38 місце в рейтингу Forbes “100 найбагатших-2015”.

Читайте також Власник маєтку депутат Кацуба бере гроші в держави на оренду житла