Депутати хочуть, щоб е-декларування поширювалось і на громадських активістів

1900713Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді підтримати в першому читанні законопроект народного депутата від партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка №5318 щодо розширення кола осіб, як мають подавати електронні декларації.

Про це «Ні корупції!» повідомили в прес-службі нардепа Ю.Дерев’янка.

«Ми всі здали декларації, все це запрацювало. Але є категорії осіб, які до цього часу не будуть здавати декларації, тому що вони випали», - сказав Дерев’янко, виступаючи на засіданні комітету.

Депутат повідомив, що партія «ВОЛЯ» розробила та подала законопроект 5318, який передбачає віднесення до категорії осіб, які мають бути зобов’язані здійснювати е-декларування доходів, осіб:

- членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Саме ця структура — НКРЕКП — відповідає за кількаразове підвищення тарифів населенню.

- членів Національного агентства з питань запобігання корупції, яке, зокрема, також перевірятиме високопосадовців щодо електронного декларування,

- членів Рахункової палати,

- представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,

- членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації,

- членів усіх конкурсних комісій, які обирають і будуть обирати суддів, прокурорів, поліцейських, членів різноманітних незалежних регуляторів (комісій);

За його словами, якщо не буде внесена суттєва поправка, члени НКРЕКП, члени Антимонопольного комітету та члени Вищої Ради правосуддя не потраплять в категорію осіб, які займають важливе і особливо важливе становище. «Якщо цього не відбудеться, то це означає, що не буде обов’язкової повної перевірки», - зауважив нардеп.

Дерев’янко закликав комітет підтримати законопроект в цілому.

Депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував до зазначеного переліку додати осіб, які займаються публічною діяльністю і в дужках розшифрувати їх перелік.

Законопроектом № 5318 пропонується зобов’язати подавати електронні декларації голову та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, членів Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадських активістів, які борються з корупцією.

Як зазначив на своїй сторінці у Фейсбук Віктор Таран, напередодні Другої річниці Революції Гідності всі громадські організації можуть перетворитися на іноземних агентів.

«Ні, Янукович і його банда не вернулась. Це ініціатива всіх так званних 5 демократичних фракцій, хоча формально Законопроект 5318, який зобов'язує декларувати статки членів неурядових організацій (НУО), які борються з корупцією, а також (увага) організації, які надають таким організаціям послуги, формально вніс депутат, голова партії "Воля" Юрій Дерев'янко.

Суть законопроекту не в подачі електронних декларацій,  все набагато цинічніше. Дерев’янко пропонує, щоб ФОП або фірма, яка надасть антикорупційній НУО послугу (наприклад, зробить ксерокс, орендувати зал, видати посібник) має подавати е-декларацію і проходити додаткову перевірку. Очевидно, що фірми не захочуть цього робити, а, отже, антикорупційні НУО просто не зможуть працювати. До речі, цим законопроектом заблокують роботу не лише 5-10 провідним антикорупційним НУО. Він стосується всіх, хто долає корупцію в сферах свободи слова, енергетиці, екології, освіті, медицині! Робота десятків тисяч НУО тепер буде заблокована», - написав Таран і додав, що «Янукович аплодує з Ростова. І лише одна думка його не покоїть: чому мені не можна було цього робити, а цим можна?»

Також В.Таран закликав депутатів не зупинятися на досягнутому: «Наступний законопроект має бути про каски і заборону збиратися більше ніж 5 осіб!»

Як повідомляв «Ні корупції!», глава Уряду Володимир Гройсман хоче, щоб е-декларації подавали і представники державних компаній, а от Ляшко вимагає, щоб усі громадяни України щороку декларували своє майно.

Читайте також Сімнадцять тез про електронне декларування