ФОТО
| |

Депутати хочуть, щоб е-декларування поширювалось і на громадських активістів

1900713Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді підтримати в першому читанні законопроект народного депутата від партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка №5318 щодо розширення кола осіб, як мають подавати електронні декларації.

Про це «Ні корупції!» повідомили в прес-службі нардепа Ю.Дерев’янка.

«Ми всі здали декларації, все це запрацювало. Але є категорії осіб, які до цього часу не будуть здавати декларації, тому що вони випали», – сказав Дерев’янко, виступаючи на засіданні комітету.

Депутат повідомив, що партія «ВОЛЯ» розробила та подала законопроект 5318, який передбачає віднесення до категорії осіб, які мають бути зобов’язані здійснювати е-декларування доходів, осіб:

– членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Саме ця структура — НКРЕКП — відповідає за кількаразове підвищення тарифів населенню.

– членів Національного агентства з питань запобігання корупції, яке, зокрема, також перевірятиме високопосадовців щодо електронного декларування,

– членів Рахункової палати,

– представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини,

– членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації,

– членів усіх конкурсних комісій, які обирають і будуть обирати суддів, прокурорів, поліцейських, членів різноманітних незалежних регуляторів (комісій);

За його словами, якщо не буде внесена суттєва поправка, члени НКРЕКП, члени Антимонопольного комітету та члени Вищої Ради правосуддя не потраплять в категорію осіб, які займають важливе і особливо важливе становище. «Якщо цього не відбудеться, то це означає, що не буде обов’язкової повної перевірки», – зауважив нардеп.

Дерев’янко закликав комітет підтримати законопроект в цілому.

Депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував до зазначеного переліку додати осіб, які займаються публічною діяльністю і в дужках розшифрувати їх перелік.

Законопроектом № 5318 пропонується зобов’язати подавати електронні декларації голову та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, членів Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадських активістів, які борються з корупцією.

Як зазначив на своїй сторінці у Фейсбук Віктор Таран, напередодні Другої річниці Революції Гідності всі громадські організації можуть перетворитися на іноземних агентів.

«Ні, Янукович і його банда не вернулась. Це ініціатива всіх так званних 5 демократичних фракцій, хоча формально Законопроект 5318, який зобов’язує декларувати статки членів неурядових організацій (НУО), які борються з корупцією, а також (увага) організації, які надають таким організаціям послуги, формально вніс депутат, голова партії “Воля” Юрій Дерев’янко.

Суть законопроекту не в подачі електронних декларацій,  все набагато цинічніше. Дерев’янко пропонує, щоб ФОП або фірма, яка надасть антикорупційній НУО послугу (наприклад, зробить ксерокс, орендувати зал, видати посібник) має подавати е-декларацію і проходити додаткову перевірку. Очевидно, що фірми не захочуть цього робити, а, отже, антикорупційні НУО просто не зможуть працювати. До речі, цим законопроектом заблокують роботу не лише 5-10 провідним антикорупційним НУО. Він стосується всіх, хто долає корупцію в сферах свободи слова, енергетиці, екології, освіті, медицині! Робота десятків тисяч НУО тепер буде заблокована», – написав Таран і додав, що «Янукович аплодує з Ростова. І лише одна думка його не покоїть: чому мені не можна було цього робити, а цим можна?»

Також В.Таран закликав депутатів не зупинятися на досягнутому: «Наступний законопроект має бути про каски і заборону збиратися більше ніж 5 осіб!»

Як повідомляв «Ні корупції!», глава Уряду Володимир Гройсман хоче, щоб е-декларації подавали і представники державних компаній, а от Ляшко вимагає, щоб усі громадяни України щороку декларували своє майно.

Читайте також Сімнадцять тез про електронне декларування 

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії