Прокуратура відкрила справу на члена НАЗК за незаконне збагачення

mПрокуратура міста Києва проводить розслідування за зверненням народного депутата щодо незаконного збагачення члена Національного агентства з питань запобігання корупції Руслана Рябошапки.

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 13 жовтня, повідомляють «Наші гроші».

У своєму зверненні народний депутат, ім’я якого в ухвалі зашифровано (за даними джерела Бігус.інфо у правоохоронних органах, заяву написав нардеп від «БПП» Іван Вінник) вказав, що 30 жовтня 2015 року на картковий рахунок Руслана Рябошапки у «Приватбанку» було перераховано 270 тис грн від «Програми розвитку ООН в Україні» (ПРООН), з призначенням платежу – поповнення рахунку.

При цьому, в Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік, він інформацію про отримання вказаних коштів не відобразив.

Кримінальне провадження №42016100000000951 було внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.10.2016. Розслідування проводить управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва Прокуратури міста Києва.

13 жовтня суд надав слідчим Завгородньому Миколі Станіславовичу та Тимошенку Вадиму Олександровичу доступ до розширених банківських виписок про рух грошових коштів карткового рахунку Руслана Рябошапки за період з 01.09.2015 по 30.11.2015.

Нагадаємо, інформацію про переведення 270 тис грн на рахунок Рябошапки 20 вересня цього року оприлюднив блогер Сергій Іванов.

На момент перерахування тих коштів Рябошапка був заступником міністра юстиції .У березні 2016 р, обраний членом Національного агентства з питань запобігання корупції, де опікується питаннями антикорупційної політики та запобігання конфлікту інтересів.

У серпні член Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Рябошапка опинився в епіцентрі скандалу через подану фальшиву е-декларацію від його імені.

Як відомо, Програма розвитку ООН допомагала НАЗК в розробці програмного забезпечення для системи електронного декларування.

30 жовтня завершилась перша хвиля подання електронних декларації топ-посадовцями України. Після НАЗК почне їх перевірку. На першому етапі було подано 103 046 щорічних декларацій.

Нагадаємо, Генпрокуратура також розпочала досудове розслідування за підозрою в незаконному збагаченні народного депутата від «Блоку Петра Порошенко» Сергія Лещенка за заявою народного депутата від «Народного фронут» Павла Пинзеника. Про жодні інші кримінальні справи за результатами е-декларування наразі невідомо.

Також зазначимо, що сьогодні, 1 листопада, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що гроші ПРООН, виділені на діяльність НАЗК, були розкрадені, через що агентству довелося працювати у жахливих умовах.

«Якщо хтось був у приміщенні НАЗК, той міг пересвідчитися, що вони дійсно діяли в страхітливих умовах. Технічних, з китайськими комп'ютерами, без своїх роутерів, з дуже зношеними меблями і енергетичними мережами», – сказав він.

«Безумовно, ми дамо оцінку вже тепер, коли закінчився перший етап, того, як були використані кошти, виділені ПРООН для розробки цієї системи. І там також є дуже багато тривожних сигналів. У тому числі, як нам видається, нецільове використання коштів. У тому числі, через відмивання коштів в особливо крупних розмірах через закордонні «пральні фірми», – додав Луценко.

Генпрокурор пояснив, що раніше правоохоронці цього не робили, щоб не зірвати декларування.