ФОТО
| |

ГПУ перевірить сплату податків нардепами, які мають понад $100 тисяч готівкою

125195Генеральна прокуратура перевірить сплату податків народними депутатами, які задекларували більше 100 тисяч доларів готівкою.

Про це він розповів Генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу у вівторок, повідомляє «Українська правда».

«Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад $ 100 тисяч», – повідомив Луценко.

За словами Генпрокурора, цей аналіз буде складатися зі звернення до Державної фіскальну службу з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які засвідчать легальність чи нелегальність задекларованих коштів.

Він нагадав, що ухиляння від податків у значних розмірах від 665 тис. грн. є злочином невеликої тяжкості зі строком давності 2 роки, більше 1 млн 995 тисяч – злочин середньої тяжкості (також термін давності два роки), ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – 3 млн 325 тисяч гривень є тяжким злочином із строком давності 10 років.

«Виходячи з цих кваліфікацій, ті, хто ухилявся від податків можуть отримати від 2 до 15 років тюремного ув’язнення», – зазначив Луценко.

Також ГПУ збирається перевірити банківські вклади декларантів.

«Для цього ми звертаємось до Державної служби фінансового моніторингу, до обов’язків якої входить перевірка будь-яких вкладів більше 150 тисяч гривень», – сказав генпрокурор.

«Ще одна важлива стаття декларації – подарунки. Як ви знаєте, багато народних обранців мають щедрих і багатих дарувальників. Це не заборонено законом, але закон передбачає перевірити самих дарувальників», – зазначив Луценко.

«Ми також звертаємось до ДФС перевірити сплату податків дарувальниками», – додав він.

Також Генпрокуратура має намір отримати від Державної фіскальної служби інформації про оплату податків декларантами з рахунків за кордоном.

Ще один момент: за словами Луценка, нерухомість за кордоном практично не вказана в деклараціях, бо оформлюється на юридичних осіб. Водночас генпрокурор зазначив, що у випадках присутності такої в е-деклараціях, достовірність даних перевірятиме Національна агенція з питань запобігання корупції.

Додамо, що НАЗК у разі, якщо при перевірці задекларованої готівки у суб’єктів декларування виявить кримінально-корупційне правопорушення, пообіцяло передати справи у правоохоронні органи.

«Законодавством передбачається можливість викликати даного суб’єкта, надати йому пояснення і отримати ці пояснення. Законодавство передбачає здійснити перевірку даного суб’єкта і по іншим інформаційним та реєстраційним базам органів державної влади, співставити цю інформацію і після цього, якщо буде встановлено факт наявності кримінально-корупційного правопорушення, НАЗК складає приписи і направляє до правоохоронного органу», – сказав заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше у НАБУ повідомили, що Національне антикорупційне бюро долучатиметься до перевірки відомостей в окремих випадках. А саме:

– за зверненням самого НАЗК;

– у відповідь на публікації в ЗМІ із висвітлення фактів про незаконне збагачення декларантів чи подання ними завідомо недостовірних даних;

– у разі виявлення відомостей, що можуть свідчити про незаконне збагачення чи внесення завідомо недостовірних даних фігурантами проваджень, які розслідують детективи НАБУ.

Факти, виявлені в ході таких перевірок із боку НАБУ, що свідчитимуть про незаконне збагачення осіб, які не є підслідними Бюро, є підставою для порушення кримінального провадження з боку інших правоохоронних органів.

Читайте також Соболєв: Всі, хто не зможе пояснити задеклароване, мають піти  

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії