ГПУ перевірить сплату податків нардепами, які мають понад $100 тисяч готівкою

125195Генеральна прокуратура перевірить сплату податків народними депутатами, які задекларували більше 100 тисяч доларів готівкою.

Про це він розповів Генпрокурор Юрій Луценко на брифінгу у вівторок, повідомляє «Українська правда».

«Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад $ 100 тисяч», – повідомив Луценко.

За словами Генпрокурора, цей аналіз буде складатися зі звернення до Державної фіскальну службу з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які засвідчать легальність чи нелегальність задекларованих коштів.

Він нагадав, що ухиляння від податків у значних розмірах від 665 тис. грн. є злочином невеликої тяжкості зі строком давності 2 роки, більше 1 млн 995 тисяч – злочин середньої тяжкості (також термін давності два роки), ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах – 3 млн 325 тисяч гривень є тяжким злочином із строком давності 10 років.

«Виходячи з цих кваліфікацій, ті, хто ухилявся від податків можуть отримати від 2 до 15 років тюремного ув’язнення», – зазначив Луценко.

Також ГПУ збирається перевірити банківські вклади декларантів.

«Для цього ми звертаємось до Державної служби фінансового моніторингу, до обов'язків якої входить перевірка будь-яких вкладів більше 150 тисяч гривень», – сказав генпрокурор.

«Ще одна важлива стаття декларації – подарунки. Як ви знаєте, багато народних обранців мають щедрих і багатих дарувальників. Це не заборонено законом, але закон передбачає перевірити самих дарувальників», – зазначив Луценко.

«Ми також звертаємось до ДФС перевірити сплату податків дарувальниками», – додав він.

Також Генпрокуратура має намір отримати від Державної фіскальної служби інформації про оплату податків декларантами з рахунків за кордоном.

Ще один момент: за словами Луценка, нерухомість за кордоном практично не вказана в деклараціях, бо оформлюється на юридичних осіб. Водночас генпрокурор зазначив, що у випадках присутності такої в е-деклараціях, достовірність даних перевірятиме Національна агенція з питань запобігання корупції.

Додамо, що НАЗК у разі, якщо при перевірці задекларованої готівки у суб’єктів декларування виявить кримінально-корупційне правопорушення, пообіцяло передати справи у правоохоронні органи.

«Законодавством передбачається можливість викликати даного суб’єкта, надати йому пояснення і отримати ці пояснення. Законодавство передбачає здійснити перевірку даного суб’єкта і по іншим інформаційним та реєстраційним базам органів державної влади, співставити цю інформацію і після цього, якщо буде встановлено факт наявності кримінально-корупційного правопорушення, НАЗК складає приписи і направляє до правоохоронного органу», - сказав заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький.

Як повідомляв «Ні корупції!», раніше у НАБУ повідомили, що Національне антикорупційне бюро долучатиметься до перевірки відомостей в окремих випадках. А саме:

- за зверненням самого НАЗК;

- у відповідь на публікації в ЗМІ із висвітлення фактів про незаконне збагачення декларантів чи подання ними завідомо недостовірних даних;

- у разі виявлення відомостей, що можуть свідчити про незаконне збагачення чи внесення завідомо недостовірних даних фігурантами проваджень, які розслідують детективи НАБУ.

Факти, виявлені в ході таких перевірок із боку НАБУ, що свідчитимуть про незаконне збагачення осіб, які не є підслідними Бюро, є підставою для порушення кримінального провадження з боку інших правоохоронних органів.

Читайте також Соболєв: Всі, хто не зможе пояснити задеклароване, мають піти