Компанія, яку пов’язують із Курченком, постачатиме тепло на Київщині

Сергій Курченко

Сергій Курченко

Нові часи не заважають колишнім ділкам при владі успішно продовжувати свій бізнес в Україні і за нового керівництва.

При цьому бізнес не тільки успішно працює, але й розвивається і набирає нових обертів.

Так, Київська обласна державна адміністрація видала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «ФТРАНС», засновниками якої, зокрема, є ТОВ «ФЕЛИКС ЭНЕРДЖИ ГРУП», а власником Геннадій Говоруха. Говоруха, своєю чергою, є власником ТОВ «ФЕЛИКС ЭНЕРДЖИ», яка ще за часів Януковича успішно освоїлась у Броварах на Київщині і через ТОВ «Фелікс Трейд» постачає тепло ледь не до всіх соціальних об’єктів інфраструктури міста. Своєю чергою, у лобіюванні інтересів саме ТОВ «Фелікс Трейд» у Броварах був помічений Андрій Кошель, екс-топ-менеджер компанії СЄПЕК Сергія Курченка, якого влітку цього року затримала військова прокуратура.

Отже, Київська обласна державна адміністрація видала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «ФТРАНС». Відповідне розпорядження №437 від 20 жовтня 2016 року за підписом виконуючого обов’язки голови адміністрації Л.Парцхаладзе розміщене на сайті Київської обласної державної адміністрації.

1

Загалом, цим розпорядженням КОДА видала ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «Тепло Березані», ТОВ «Комунально-експлуатаційне господарство», ТОВ «Енергосервіс-Славутич», ТОВ «ПІЛОТ ЕНЕРДЖИ» і ТОВ «ФТРАНС».

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновники ТОВ «ФТРАНС»: ТОВ «ФЕЛІКС ЕНЕРДЖИ ГРУП», В'ячеслав Михайлович Михайлов з пропискою на Харківщині. Кінцевий бенефіціарний власник – Геннадій Федорович Говоруха.

2

3

Своєю чергою, Геннадій Федорович Говоруха є засновником і власником ТОВ «ФЕЛІКС ЕНЕРДЖИ ГРУП» і ТОВ «ФЕЛИКС ЕНЕРДЖИ», повідомляє YouControl.

4

5

6

А саме ТОВ «ФЕЛИКС ЕНЕРДЖИ» як інвестор з’явилося у Броварах на Київщині ще у 2013 році і побудувало свою першу котельню біля басейну «Купава», яким на той час «завідував» масажист тодішнього прем’єра Миколи Азарова.

«З’явився інвестор, компанія «Фелікс Енерджі», яка ще під час реконструкції басейну «Купава» прийшла до нас з пропозицією опалення басейну. Вони взяли в оренду нашу котельню на «Купаві» і побудували свою поряд. Нам на той час не вистачало потужностей (потужність наявних котелень «Фелікс Енерджі» – 20 МВт, а всіх інших броварських котелень разом – 150-160 МВт – авт.), а інвестор запропонував гарні умови, у тому числі обіцяв палити деревною щепою, тож, ми погодилися. Почалася співпраця, яка виявилася вдалою, і коли «Фелікс Енерджі» запропонували розвиватися, ми погодилися», – розповідав заступник Броварського міського голови Григорій Голубовський.

Як вже повідомляв «Ні корупції!», у 2014 році почався зоряний час для підприємстсва компанії «Фелікс Енерджі» - ТОВ «Фелікс Трейд». За рік фірма побудувала 7 своїх котелень, що працюють на твердому паливі (вугілля, торф, щепа).

При цьому ліцензію на виробництво теплової енергії для ТОВ «Фелікс Трейд» Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила своєю постановою лише у 2015-му році.

А станом на квітень 2016 року ТОВ «Фелікс Трейд», за інформацією Броварської міської ради, надає послуги на постачання теплової енергії майже до всіх об’єктів комунальної власності Броварів: чотирьох шкіл: № 2, № 9, № 5, № 7; дошкільних навчальних закладів: «Барвінок», «Ластівка», «Золотий ключик», «Червоні вітрила», «Лісова казка», а також фізкультурно-оздоровчого закладу «Плавальний басейн «Купава», Броварської центральної районної лікарні та філії «Дитяча лікарня» Броварської центральної районної лікарні.

При цьому всі тендери ТОВ «Фелікс Трейд» виграє за переговорною процедурою.

Водночас компанія ТОВ «Фелікс Трейд», яка отримала від Броварської міської ради виняткове право постачати тепло зі своїх деревних котелень на майже всі соціальні об’єкти в місті майже за такою ж ціною, що постачають тепло газові котельні, наближена до учасників бізнес-групи Сергія Курченка.

Зокрема, як повідомляло видання «Маєш право знати», попри те, що ТОВ «Фелікс Трейд» належить громадянину В. Гнатюку, переговори від імені фірми з броварською міською владою проводила інша особа – Андрій Петрович Кошель, який «неодноразово здійснював візит до Броварів та контактував з відповідальними чиновниками на предмет спорудження котельні (мова йде про спорудження першої котельні ТОВ «Фелікс Трейд» біля басейну «Купава» – авт.)».

Андрій Кошель

Андрій Кошель

Водночас, як писав «Ні корупції!», влітку Андрія Кошеля, екс-топ-менеджера компанії СЄПЕК Сергія Курченка, було затримано, коли він намагався втекти з країни. Причому, під час обшуку у Кошеля знайшли клинок з гравіюванням «Служба безопасности Предидента Российской Федерации».

«Просто нізащо таке не пишуть і не вручають. Затриманий жив серед нас весь цей час…», – сказав тоді головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

14 червня Голосіївський суд Києва обрав запобіжний захід Андрію Кошелю – арешт на два місяці і застава в розмірі 200 млн гривень.

Як писала Українська правда у матеріалі «Мільйонери нізвідки. Легалізація групи Курченка», Андрій Кошель, згідно зі статутними документами ТОВ «СЄПЕК», є главою компанії і є її засновником – він вніс у її статутний капітал 100 мільйонів гривень. Кошеля неофіційно називали соратником Курченка.

Таким чином, можемо зробити висновок, що ТОВ «ФТРАНС», яка через низку фірм, засновників і власників, пов’язана з ТОВ «ФЕЛИКС ЕНЕРДЖИ», а відтак, і з ТОВ «ФЕЛИКС ТРЕЙД», інтереси якої в Броварах лобіював Андрій Кошель, також може й досі наповнювати кишеню опального бізнесмена Курченка.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Читайте також «Деревина vs газ: коли нема альтернативи»