У Сквирі скоєно жахливий злочин. Місцева влада й поліція знімають із себе відповідальність

14807949_682162745283293_1834528659_o

Бар "Каспій" після злочину (опечатаний)

У тихому містечку на Київщині 09 вересня убили молодого хлопця. Цей злочин одразу став резонансним не тільки для Київської області, але і для всієї України, адже вбивство українця  було скоєно з небувалою жорстокістю представниками національної меншини  (азербайджанської громади). Трагедія сталася в ресторанному закладі "Каспій"( в народі “ганделик”), який належав убивцям та, як з'ясувалось, не мав жодних дозволів від місцевої влади та санітарних служб.

11 жовтня обурена громада міста вийшла на стихійний мітинг до стін міської ради, де заслухали інформацію від міського голови Скочка В.А., та представників правоохоронних органів.

14642470_1780087548926431_4194305889394401892_n

14713701_1780087545593098_4134833634386427992_n

Протягом останніх двох тижнів вийшло багато матеріалів на національних телевізійних каналах щодо відтворення подій того жахливого дня і реакції громади міста на ці події.

Не хочу вкотре зупинятись на подробицях злочину, а для тих хто не бачив цих сюжетів — надаю можливість передивитись фотосюжет, та ознайомитись з відео-матеріалами:

https://www.youtube.com/watch?v=zj6hcN1pCyQ

Скоріше зупинюсь на тому, про що ми так і не почули в жодному сюжеті: а хто ж винен, і в чому криються причини цього злочину?

Якщо ви уважно подивитесь відеосюжет зі стихійного мітингу, на якому можливість виступити надали представникам місцевої влади та правоохоронних органів, то побачите, що відповідальність за те що відбулось ніхто на себе брати не хоче.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА (Скочко В.А.)

11

Міський голова Валерій Скочко

З виступу міського голови стало зрозуміло, що ми, мовляв, дозволів ніяких на торгівлю кафе не давали, і тому місцева влада “невіноватаяЯ”. Проте міський голова, його заступники та інші представники міської ради регулярно проходили (проїжджали) повз цей “ганделик” і бачили, як бачили це сотні сквирян — заклад розбудовується. Його власники навіть перекопали та звузили тротуар напроти кафе таким чином, що дві коляски з дітьми там роз'їхатися  не можуть, а тим більше, коли на цьому ж тротуарі продають то квіти, то кавуни!

Це не просто якась примха — це обов'язок місцевої влади слідкувати та вживати заходів щодо таких зловживань та порушень.  Свою відповідальність і прорахунки треба визнавати, тим більше, що  ст.42 Закону України “Про місцеве самоврядування” чітко визначає, що “Міський голова несе персональну відповідальність за виконання наданих законом йому повноважень”.

І не випадково з обуреної юрби звучали вигуки про те, що такий “безпрєдєл” можливий був тільки з мовчазної згоди або відвертого кришування міською владою та правоохоронними органами цього закладу.

Одна з виступаючих нагадала, що саме приміщення належить місцевому бізнесмену Івану Суслову — і цим все сказано. До речі, Сквирський міський голова Валерій Скочко в 2006 році балотувався за підтримки саме Євгена Суслова, разом з яким проводив агітаційні заходи. Тому не дивно, що цей заклад оминали перевірки!

В день зборів обуреної громади Валерій Скочко в терміновому порядку зібрав Виконавчий комітет Сквирської міської ради і зробив те, що повинен був зробити ще задовго до трагедії - на виконкомі прийняли рішення про вжиття заходів щодо закриття закладу харчування "Каспій".

21

Також в цей же день Валерій Скочко видає розпорядження про перевірку всіх закладів харчування, які діють на території міста.

22

Тобто, в нашому випадку для того, щоб міська влада почала виконувати свої безпосередні обов'язки,  повинна була статись страшна трагедія!

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ (Сквирського району)

12

Начальник сквирської поліції Роман Шамрай

А що тут скажеш.......Хотів цією фразою і закінчити все що я про них думаю, але все ж таки напишу пару речень. Що стосується міліції, ой перепрошую, — поліції, адже саме так у нас називають оновлений правоохоронний орган. І байдуже що цей орган у нас у Сквирі складається в більшості зі старих облич — “надія вмирає останньою”.

Я нагадаю, що до основних функцій цього правоохоронного органу відносять запобігання вчиненню правопорушень та виконавчо-примусову функцію, що реалізується через гласний легітимний примус. Універсальною ознакою поліції будь- якої країни є застосування санкціонованих заходів безпосереднього примусу.

Тобто, працівники поліції зобов'язані були відреагувати на функціонування незаконно відкритого закладу харчування — реального реагування не відбулось.

Другий, але мабуть, найважливіший момент. Мешканці міста стверджували на зборах, що патруль поліції викликали на місце злочину, поліцейські бачили в якому стані був потерпілий Олександр, але не вчинили відповідних процесуальних дій. Якщо цей факт мав місце, то жити нам у місті Сквира стає удвічі небезпечніше. А відповідальність за це несе особисто “новий” начальник Сквирського відділу поліції Р.Шамрай .

Проте випадки справжньої відповідальності можна бачити на прикладі європейських правоохоронців, які в аналогічній ситуації самостійно складають повноваження або звільняються з займаної посади. Але з виступу Р.Шамрая видно, що він не розуміє, що таке “честь мундіра” і намагається доволі непрофесійно як для начальника пояснювати “невинуватість” своїх подопічних.

Засоби масової інформації Сквирського району

Місцева газета “Вісник Сквирщини”, яка до речі, фінансується з районного бюджету (тобто, за рахунок наших з вами податків) є основним ЗМІ Сквирського району та повинна висвітлювати суспільно важливу інформацію. Такою є не стільки інформація про надої молока, поїздки по селах голови району та висвітлення святкування Дня міліції - суспільно важливою інформацією, зокрема, є така інформація, яка може допомогти громадянам попередити злочини та вберегти власні родини.

Деякі місцеві газети, в тісній співпраці з правоохоронними органами ведуть постійні рубрики, в яких інформують громаду про скоєні злочини, злочини, які перебувають на стадії розслідування, та різноманітні адміністративні правопорушення (розбив пам'ятник або огорожу на кладовищі, розпивав спиртні напої в парковій зоні, викинув сміття на узбіччі, тощо).

Така інформація допомагає не тільки запобігти новим злочинам, а й зменшує криміногенну ситуацію в населеному пункті.

На жаль, газета “Вісник Сквирщини” не тільки не веде аналогічних рубрик, вона за гроші платників податків  активно піарить місцеву владу, та допомагає створювати ілюзію цілковитої безпеки у Сквирському районі.

Така ситуація вигідна місцевій владі, але аж ніяк не може задовільняти сквирську громаду. 

P.S. Протягом наступних десяти днів після резонансного вбивства у Сквирському районі сталося ще дві події кримінального характеру - вбивство жінки похилого віку та затримка банди викрадачів людей (банду затримали правоохоронці з Києва). Також варто зазначити, що підліткова злочинність у Сквирському районі зросла на 400% (інформацію озвучено на колегії РДА). Виникає закономірне запитання: "А чим же займається сквирська поліція? Переслідує громадських активістів, які конструктивно критикують та виявляють реальну корупцію в органах влади?". Для мене є очевидним - сквирська поліція не виконує покладених на неї функцій і потребує реальної реорганізації та підсилення.

Григорій Іванченко, для "Ні корупції!"