ФОТО
| |

У Чернівцях 75 фасадів історичних об’єктів потребують негайної реставрації

zapysatyВ історичній частині Чернівців обліковано 75 фасадів, які потребує проведення першочергових ремонтно-реставраційних робіт.

Про це стало відомо з відповіді Відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради на запит користувача «Доступу до правди».

Так, У Шевченківському районі обліковано 41 фасад, де потрібно провести першочергові ремонтно-реставраційні роботи. Зокрема, 21 будинок значиться цінною пам’яткою.

У Першотравневому районі обліковано 34 фасади, де потрібно провести відповідні роботи. Зокрема, вісім об’єктів віднесені до категорії цінних пам’яток.

Також у відповіді на запит повідомили, у центральній частині Чернівців перелік дерев’яних дверей та кованих брам складає 45 одиниць. Частина з них знаходиться на пам’ятках, де потрібно провести ремонтно-реставраційні роботи на фасадах.

Відділом охорони культурної спадщини міської ради, Департаментом житлово-комунального господарства, Департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради та Житлово-комунальними господарствами проводиться роз’яснювальна робота серед мешканців стосовно проведення ремонтно-реставраційних робіт.

Крім того, згідно з рішенням Чернівецької міської ради від 4 квітня 2016 року «Про залучення власників та користувачів будинків в межах Центрального історичного ареалу Чернівців до збереження та утримання цих будинків» визначено розміри дольової участі власників, користувачів, орендарів житлового і нежитлового фонду міста при виконанні поточного та капітального ремонту в межах Центрального історичного ареалу Чернівців.

Відтак, відсоток фінансування кошторисної вартості робіт власників, користувачів, орендарів житлового і нежитлового фонду міста на ремонт дверей, брам та фасадів складає 30%.

Першочергово виконуються ремонтно-реставраційні роботи на об’єктах, де є співфінансування власників та користувачів будівель, розташованих в межах Центрального історичного ареалу Чернівців.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Львові з 2014 року з реєстру пам’яток вилучили три об’єкти культурної спадщини. Усі три – зруйновані.

Читайте також Улюблена фірма Вінницької мерії відремонтує пам’ятку архітектури за 3 мільйони  

Доданий до: Корупція в Чернівцях, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії