Краматорські чиновники вкрали два державні мільйони на закупівлі ПЗ

8_mainСпівробітниками Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили чиновників Краматорської міської ради на розкраданні майже двох мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці встановили, що під час тендерної закупівлі посадовці одного з структурних підрозділів міської ради, за попередньою змовою з комерсантами, під виглядом ліцензійного придбали програмне забезпечення (ПЗ), яке насправді безкоштовно доступне в Інтернеті. Оперативники СБ України з’ясували, що перераховані бізнесменам гроші зловмисники перевели у готівку та привласнили.

«Під час перевірки співробітники спецслужби не виявили на комп’ютерах посадовців софт, який відповідав б умовам тендера. Для «маскування» оборудки чиновники наклеїли на службові комп’ютери «стікери» реального виробника програмного забезпечення», - повідомили в СБУ і додали, що відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Як повідомляв «Ні корупції!», у Нацполіції і МВС можуть використовувати піратське програмне забезпечення.

Після запиту «Ні корупції!» до МВС і Нацполіції з приводу закупівлі ліцензованого ПЗ, у МВС відповіли, що у 2016 році відповідні закупівлі не проводились. А у Нацполіції взагалі не надали відповідь на запит.