На Черкащині майже півроку шукають злочинця, який зрубав десяток дубів

Смілянський відділ поліції ГУНП в Черкаській області

Смілянський відділ поліції ГУНП в Черкаській області

На Черкащині більше п’яти місяців розслідують незаконну вирубку лісу. Наприкінці травня цього року у Володимирівському лісництві Смілянського лісгоспу невідомі зрубали і намагалися вивезти десяток реліктових дубів. Ще майже стільки ж дерев інших порід пошкодили. Збитки ск­­­­­­­­­­­­­лали 107 тисяч гривень. За фактом незаконної рубки поліція зареєструвала кримінальне провадження.

Ця справа на рахунку злочинців у Володимирівському лісництві Смілянського лісгоспу не перша, кажуть місцеві працівники. Два роки тому ту ж саму особу, яку працівники лісгоспу застали на місці інциденту, вже затримували за такий же злочин. Кримінальне провадження, зареєстроване 02.04. 2014 року в ЄРДР за ознаками злочину ст.246 - незаконна порубка лісу, - фактове, без особи, закрили ще 02.06.2015 року на підставі ч.1 ст.284 КПК п.2. (відсутність складу злочину).

Чи уникнуть цього разу чорні лісоруби відповідальності? У відповіді на другий за цей рік запит «Ні корупції!» у тій справі у СВ Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області повідомили: "На даний час у кримінальному провадженні проводяться всі необхідні та можливі слідчі дії, спрямовані на повне та об'єктивне розслідування кримінального правопорушення. Призначено слідчого Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Пашковську Янну Анатоліївну.

Стан розслідування даного кримінального провадження перебуває на контролі керівництва Смілянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області, про результати проведення подальшого досудового розслідування даного провадження, Вас буде повідомлено додатково".

cherk-smila-np-zaput-lis

Наприкінці червня цього року у відповіді на попередній запит "Ні корупції!" керівництво ГУНП в Черкаській області писало: «Перевіркою викладених у зверненні фактів встановлено, що 20.05.2016 слідчим відділенням Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, за зверненням лісничого Володимирівського лісництва Кисліченка О.В., (прізвище лісничого Володимирівського лісництва – Кисилічин, – Ред.) за фактом виявлення незаконної порубки лісу розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12016250230001467 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України. У кримінальному провадженні досудове розслідування не завершене. Проведеними у ньому слідчими діями не зібрано достатніх доказів для оголошення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення».

cherk-dub-smila-4

Розслідування, схоже рухається у тому ж напрямку, що і попереднє, згадане вище, фактове, без особи, закрите на підставі, нібито, відсутності складу злочину.