ФОТО
| |

Комунальне підприємство Чернівців: запит-скарга-суд-сесія-відповідь

00-45-640x256

світлина houseshop.com.ua

Протокольним рішенням від 7 жовтня 2016 року Чернівецька міська рада зобовязала керівництво міського комунального підприємства “МТК “Калинівський ринок” надати відповідь на мій запит щодо своєї фінансово-господарської діяльності (договори, результати перевірок тощо). Відповіді довелося чекати з липня 2016 року, коли надіслала перший запит.

Отриманню запитуваних документів передувала відмова, яка надійшла з порушенням п’ятиденного терміну. Потім отримала повторну відмову у відповідь на написану скаргу до Чернівецького міського голови. А коли за допомогою медіа-юристів підготувала документи, опублікувала повідомлення в Фейсбуці про намір позиватись і назбирала в друзів та небайдужих грошей на судовий збір для позову до адмінсуду (551 грн.), питання підняли на пленарному засіданні сесії і таки зобов’язали надати запитувану інформацію. На все про все пішло… три місяці.

Добре, що в той же день, коли завдяки протокольному рішенню я таки отримала документи, міська рада проголосувала за перелік інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-сайті Чернівецької міської ради або на офіційних веб-сайтах (веб-сторінках) підприємств комунальної власності територіальної громади міста Чернівців, їх дочірніх підприємств.

Протягом цього періоду кілька разів вдалось поговорити з в.о. директора підприємства Ігором Маслянчуком. Він казав, юристи вважають, що комунальне підприємство не є розпорядником публічної інформації, а тому  законних підстав надавати цю інформацію немає.

Схоже, так само думають і більшість керівників комунальних підприємств міста, адже відповідно до рейтингу публічності комунальних підприємств, чернівецькі КП не набрали і половини можливих балів. “Ні корупції!” писав про те, наскільки закриті ці підприємства у Чернівцях.

chernivtsi

Постанова пленуму Верховного адмінсуду від 29 вересня 2016 року чітко визначила, що комунальні підприємства є розпорядниками публічної інформації. Інформація про використання коштів, розподіл доходів від надання послуг (продукції, товарів), виплати заробітної плати працівникам, використання вкладів та дотацій з бюджетів, інші витрати, а також прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, становить суспільний інтерес і може бути обмежено лише за загальних умов (так званий “трискладовий тест”). Тобто, ця вся інформація — відкрита і публічна. А спроби обмежити, закрити до неї доступ — незаконні.

Але коли я отримала таки відповідь від МКП “Калинівський ринок”, то помітила, що в договорах КП з фізичними особами-підприємцями затерті ПІБ цих підприємців. Після оприлюднення цієї інформації до мене зателефонував керівник і попросив вибачення, вказавши, що це прикра помилка. За кілька годин я вже отримала договори із прізвищами.

Цього разу мені вдалось отримати відповідь на запит без судової тяганини. В той час, як моєму колезі з Слов’янська Богдану Красовському довелось судитись з комунальними підприємствами, аби отримати відповідь.

Добре, що небайдужі люди зібрали кошти на покриття судового збору, а юрист був наданий Інститутом розвитку регіональної преси безкоштовно. Звичайно, Богдан виграв суд і отримав запитуваний фінансовий звіт за рік. Однак повернути весь судовий збір йому не вдалось.

Як вдається журналістам, блогерам, громадським активістам судитися з владою щодо отримання доступу до публічної інформації, читайте в наступних публікаціях на “Ні корупції!”

Надія Вірна, для “Ні корупції!”

Доданий до: Блоги, Корупція в Чернівцях, Україна
Теги: , , , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії