Екс-керівник «Камінь-Каширськагролісу», якому закидають збитки на 8 мільйонів, хоче поновитися на посаді

20161026161316Понад 2 тисячі дерев незаконно зрубали у камінь-каширських лісах. За недогляд і невиконання службових обов’язків у липні цього року Державне агентство лісових ресурсів України звільнило від займаної посади директора ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» Сергія Вовка. Він з таким рішенням не погоджується, а тому сподівається повернути посаду через суд.

Про це повідомляє «Волинська правда».

25 жовтня у Камінь-Каширському районному судді розглядали справу про законність звільнення директора ДП «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Камінь-Каширськагроліс» Сергія Вовка.

Причиною такого рішення були результати перевірки Волинським ОУЛМГ фінансово-господарської діяльності цього підприємства. Тоді, крім інших численних порушень, було зафіксовано факти самовільних вирубок деревини на мільйонні суми, завищення собівартості деревини, яку відпускали іншим підприємствам, безпідставного списання техматеріалів та нарахування заробітної плати.

Загальна сума завданих державі збитків становить понад 8 млн грн. За результатами вивчення матеріалів перевірки розпочато досудове розслідування відразу в двох кримінальних провадженнях: за службову підробку та службову недбалість. Дотепер правоохоронні органи нікому не оголосили про підозру, не вирішено питання і про відшкодування нанесених збитків.

Таке зволікання у процесі розслідування призвело до того, що екс-керівник підприємства ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс», відчуваючи безкарність, звернувся до суду з позовом до Державного агентства лісових ресурсів України Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, в якому просить поновити його на посаді директора ДП «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство Камінь-Каширськагроліс», визнати незаконним та скасувати наказ про припинення трудового договору з ним від 6 липня 2016 року і наказ ДП СЛАП «Камінь-Каширськагроліс» від 12 липня 2016 року про проведення повного розрахунку та виплати грошової компенсації за невикористану щорічну відпустку, виплатити за час вимушено прогулу понад 29 тисяч грн і 5 тисяч грн моральної шкоди.

«Порушено мої права на працю, до мене упереджене ставлення вищого керівництва, бо не дали змоги розібратися у виявлених порушеннях самому, - так пояснює свої вимоги Сергій Вовк. – Під час перевірки я був на курсах, потім лікувався, бо отруївся, гасячи торік лісові пожежі. Я 20 років віддав лісовому господарству і скажу, що на кожному підприємстві можна знайти ряд порушень, але саме до мене упереджено ставляться, хоча всі матеріально відповідальні».

Уже відбулося 6 судових засідань у цій справі, яку, крім Камінь – Каширського районного суду, розглядав і Апеляційний суд Волинської області. Таке затягування в справі, що ще навіть не розглядалась по суті, відбувається з волі позивача. Він то звертається до суду за захистом, то просить залишити його позовну заяву без розгляду. Але згодом звертається вже до Апеляційного суду про можливість захисту своїх інтересів.

«Припускаю, що такі дії Сергія Івановича Вовка – це свідоме затягування справи, можливо із метою збільшення суми компенсації за так званий вимушений прогул у випадку, якщо рішення буде на його користь, - каже представник Державного агентства лісових ресурсів Євген Багацький. - Адже при поверненні справи до Камінь – Каширського суду за рішенням апеляції, суддя, який попередньо розглядав справу, подав на самовідвід, як нам стало відомо із неофіційних джерел, через дзвінки з тиском від родини Вовка».

Повторно справу, згідно з автоматичним розподілом, розглядає уже суддя Антонюк. Чергове засідання відбудеться 1 листопада.

Як повідомляв «Ні корупції!», у травні уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення.

Читайте також Селянський бунт в Іваномислі, або Як люди рятують ліси

Ліс без погодження з громадами не різати!