У Чернігові поліція розслідує, як чиновники профінансували бізнесменам виготовлення документів у борг

Scanning of transferring files.

Scanning of transferring files.

Слідчим відділом Чернігівського  відділу поліції ГУ НП в Чернігівській області відкрито провадження за ознаками кримінального правопорушення  передбаченого ч.1 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість) за фактом того, що чиновники Чернігівської міської ради у 2011-му році позичили гроші одному скандальному забудовнику на виготовлення  проектної документації, а міський бюджет, в результаті, зазнав збитків.

Про це стало відомо з відповіді Головного управління Нацполіції у Чернігівській області на депутатське звернення депутата Чернігівської міської ради Ігора Андрійченка.

Якщо провину чиновників доведуть, їм загрожує штраф від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Наразі поліцейські проводять всі необхідні слідчі та розшукові дії для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та надання об’єктивної правової оцінки вказаним діям, йдеться у відповіді.

povidomlennya-politsiji-pro-vidkryttya-provadzhennyaЯк повідомляв "Ні корупції!", згідно з укладеною в 2011 році  інвестиційною угодою, управління  капітального будівництва Чернігівської міської ради профінансувало в борг виготовлення  проектної документації одному із забудовників. Така «позика» була надана скандальному забудовнику ТОВ «ЖИТЛОБУДСЕРВІС» в 2011 році на суму 204 772 грн., яку підприємство Григорія Пузана зобов’язувалось повернути після здачі в експлуатацію будинків по пр.-ту Перемоги 119. У лютому 2016 року ці гроші дійсно повернулись, але вже зовсім за іншим курсом.

Таким чином,  міський бюджет Чернігова у 2011 році «допоміг» забудовнику ТОВ «Житлобудсервіс» на 25 628 USD при курсі 7,98 грн за 1 USD, а через п’ять років отримав назад 7908 USD по курсу 25,89 грн за 1 USD.

У підсумку, різниця збитків для бюджету міста Чернігова склала 17,7 тис. доларів США.

Ігор Андрійченко, депутат Чернігівської міської ради, для "Ні корупції!"