Суд відпустив чиновника-корупціонера через термін давності

zatrymano-cherk

Затриманого наприкінці липня цього року колишнього начальника Канівського районного відділу земельних ресурсів, підозрюваного у незаконній передачі 46 фізичним особам земельних ділянок на Канівщині, звільнили від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 364 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності притягнення останнього до кримінальної відповідальності.

Про це «Ні корупції!» стало відомо із відповіді на інформаційний запит до прокуратури Черкаської області. Як ми повідомляли у липні цього року, прокуратура Черкаської області проводила досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання владою службовими особами Канівського районного відділу земельних ресурсів у Черкаській області, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Черкаси прокуратура

Згідно з матеріалами справи, Володимир Миненко, працюючи начальником Канівського районного відділу земельних ресурсів, у лютому 2005 року, використовуючи свої владні повноваження та порушивши вимоги Земельного та Лісового кодексів України, Законів «Про землеустрій», «Про державну експертизу землевпорядної документації» та інших норм чинного законодавства, відвів у власність 46 громадян понад 76 га землі.

«…Без зміни цільового призначення, завідомо знаючи про те, що землевпорядна документація щодо відведення у власність 46 громадянам земельних ділянок в адміністративних межах Бобрицької сільської ради Канівського району Черкаської області не розроблялася, відповідно не погоджувалася з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини, а також органом з питань лісового господарства, державну експертизу землевпорядної документації не проходила і на розгляд та затвердження до Канівської районної державної адміністрації не подавалася, та те, що земельні ділянки, що відводяться у власність громадян, відносяться до земель лісового фонду, підготував проект розпорядження Канівської РДА № 34 від 03.02.2005, подав його на підпис посадовим особам Канівської РДА, після чого особисто підписав державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 67,0427 га., внаслідок чого із державної власності незаконно вибули земельні ділянки загальною вартістю 25317702,040 грн., чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам у вигляді матеріальних збитків на вказану суму», - йдеться у Єдиному держреєстрі судових рішень.

Як повідомили «Ні корупції!» у прокуратурі Черкаської області, суди першої та апеляційної інстанції відмовили у задоволенні клопотання органу досудового розслідування про відсторонення підозрюваного від посади, яку він займає нині.

Миненко Володимир Борисович

Миненко Володимир Борисович

Відомо, що згаданий чиновник нині займає посаду директора Черкаської регіональної філії центру Державного земельного кадастру.

Придніпровський районний суд Черкас не побачив підстав «вважати, що підозрюваний …  знищить чи підробить речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином».

Також вагомою підставою не наполягати на звільненні підозрюваного у корупції чиновника стало те, що той «не працює на посаді, працюючи на якій, в лютому 2005 року ним було скоєно злочин, в якому він підозрюється».

Апеляційний суд області залишив без зміни ухвалу слідчого судді Придніпровського районного суду про відмову у відстороненні обвинуваченого від посади.

По тому Канівський міськрайонний суд Черкаської області, за результатом судового розгляду обвинувального акту, 11 серпня цього року, ухвалою звільнив колишнього начальника Канівського районного відділу земельних ресурсів Володимира Миненка від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 364 КК України на підставі ст. 49 КК України -  у зв'язку із закінченням строків давності притягнення останнього до кримінальної відповідальності.

Кримінальне провадження відносно пана Миненка закрили.

Скасували також запобіжний захід у виді домашнього арешту, який було обрано відносно обвинуваченого аж до 19 вересня 2016 року.

Таку ухвалу ніхто не оскаржував, і вона вступила у законну силу.

Закономірність чи ні, але пан Миненко не вперше уникає відповідальності.

У 2012 році начальник Канівського районного відділу земельних ресурсів притягався до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, передбачених ч.2 ст.28, ч.2 ст. 364 та ч.2 ст.28, ч.2 ст. 366 КК України - зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення.

Відзначимо, що відповідно до ч. 3 ст.49 КК України, перебіг давності притягнення до кримінальної відповідальності переривається, якщо до закінчення зазначених визначених строків особа вчинила новий злочин середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності обчислюються окремо за кожний злочин.

Як повідомляє Громадський земельний контроль, 04.05.2012 року Володимира Миненка визнали винним за згаданими вище статтями обвинувачень та призначили покарання: — за ч.2 ст.28, ч. 2 ст. 366 КК України – у виді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати посади в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування строком на 1 рік.

Проте тоді ж на підставі ст. 49 КК України улюбленця Феміди звільнили від призначеного покарання за ч.2 ст. 366 КК України у зв’язку із закінченням строків давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

За ч.2 ст.28, ч.2 ст. 364 КК України Володимира Миненка позбавили волі на три з половиною роки з позбавленням права обіймати посади в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування протягом року. На підставі ст. 75 КК України засудженого звільнили від основного покарання, встановивши іспитовий термін один рік.

 Миненко Володимир Борисович

Миненко Володимир Борисович, фото "Твій місцевий депутат"

Окрім бурхливої діяльності на професійній ниві, згаданий пан веде не менш бурхливе політичне життя - був членом Партії Регіонів, згодом, на місцевих виборах 2015 року в Канівську районну раду балотувався вже від партії "УКРОП".

Володимир Миненко, за даними УouСontrol, з 07.04.2015 є керівником ГО «Міжнародне регіональне козацтво». Організація зареєстрована у Канівському районі у селі Степанці.

Витяг з системи Ю-Контрол

Витяг із системи Ю-Контрол

Також одним із засновників ГО є Олександр Конєчний, який є керівником Міжнародної асоціації «Козацтво» та Міжнародного благодійного фонду ім.Павла Чубинського, а також за часів президентства Віктора Ющенка у 2005 році входив до складу Ради Українського козацтва при Президентові України.

Також “Ні корупції!” повідомляв про віртуозність черкаських суддів, які, схоже, напрацювали власну практику перекваліфікацій корупційних правопорушень у злочини з менш обтяжливими наслідками – шахрайство. Видання писало про те, як у лютому 2015 року у Черкасах на хабарі погорів начальник управління ветеринарної медицини у Черкаському районі. Він вимагав та отримав від підлеглого  12 тисяч гривень хабара за невтручання у його діяльність та незвільнення із займаної посади. Слідство стосовно хабарника завершили  і матеріали передали до суду. Більше року засідань у різних інстанціях – і Апеляційний суд Черкаської області перетворює хабарника на шахрая. Так ветінспектор уник суворого покарання – п’яти років за ґратами.

І найвіртуознішим у суддівській практиці на Черкащині став вирок щодо екс-начальника Головного управління Держземагентства у Черкаській області Петра Гамана, якого  СБУ затримала в обласному центрі поблизу одного з ресторанів 20 травня 2014 року під час отримання 57 тисяч доларів США.

11 листопада 2015 року  суд виніс вердикт екс-чиновникові. Щоправда, суддя Соснівського райсуду Черкаської області Алла Чечот змінила кваліфікацію злочину.  Частину 5 статті 368 КК України, за якою панові Гаману загрожувало до 12 років ув’язнення, відкинули. Натомість, екс-чиновника визнали винним у злочині, передбаченому статтею 190 КК України. Дії пана Гамана визначено як шахрайство, оскільки він на момент отримання хабара не мав посадових повноважень, бо був звільненим з роботи.

Наразі прокуратура Черкаської області оскаржує вирок суду першої інстанції. Нещодавно, після тривалої підготовки під час якої «учасникам судового провадження запропоновано подати нові докази, на які вони посилаються», справу призначили до розгляду у вересні цього року.

mynenko-sud-cherk

Проте щоразу з’являються чергові «об’єктивні» підстави для перенесення слухань. Тож, тепер справу шахрая розглядатимуть у листопаді.

gumanny-sud-cherk

Ким вийде він він із зали суду - шахраєм, корупціонером чи узагалі людиною з чистим сумлінням?

Мирослава та Сергій Станкевичі, для "Ні корупції!"