Законослухняні злочинці Авакова

Анекдот

Добрий вєчєр, ваша баня фунцикліруєт?

  • Що?
  • Ну… в смислє работаєт?
  • Так. Вхід платний.
  • Тогда дайтє билєт на одно лицо.
  • А ви що більше нічого мити не будете?avakov-fb

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков є відомим своїми висловами в ЗМІ та соціальних мережах. Він перший з українських політиків перетнув межу 200 тис. підписників у мережі Фейсбук. Годі говорити, особистість унікальна. Відсутність юридичної освіти у цього міністра часто дається взнаки. Він часто плутає термінологію та висловлює непрофесійні судження.

20 жовтня МВС України провело колегію за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, керівників центральних органів виконавчої влади. Міністр у звичній для себе манері наговорив велику кількість “цікавих” речей. Ось кілька висловлювань, які, на мою думку, заслуговують уваги громадськості та стануть предметом дослідження істориків.

“…кризисные являения в экономике, безработица, падение уровня жизни значительную часть населения неизбежно привели к тому, что ряд законопослушных граждан начали искать средства к существованию вне рамок законодательных процедур…»

Важко вигадати кращий синонім причин злочинності, ніж сказав Аваков – “шукати засоби до існування поза межами законодавчих процедур”. Це сильно. Незважаючи  на певну юридичну неоковирність цього вислову, можна здогадатись про думки українського міністра: українські громадяни від бідності стають злочинцями. При цьому, це не просто громадяни, а саме законослухняні громадяни.

Проте, очевидно, Хатія Деканоідзе, яка виступала наступною, не дуже уважно слухала слова свого шефа. Вона відзначила, що основна проблема із ростом статистичних показників злочинності полягає у тому, що була створена ефективна служба 102, завдяки якый реєструються практично усі заяви про злочини. В заключение она сказала что “…если бы закрывали для статистики, как это делалось в предыдущие годы, то рост статистики был бы реально 1-2%».

Арсен Аваков вже майже три роки обіймає посаду Міністра внутрішніх справ України. Він вже пройшов стадію, коли можна було в усьому звинувачувати «папєредників». Очевидно, зараз прийшов час, коли виправданням невдалої політики в державі стануть «криза в економіці», «війна та країна агресор» і «ряд законопослушних граждан, коториє почему-то іщут срєдства к сущєствованію». 

Виправдання, які українці чують від Авакова, виглядають так, наче він збирався бути міністром в іншій країні, наприклад, в такій, де немає воєнного конфлікту, не було Майдану, є стабільна економіка.

Натомість, йому перед приначенням збрехали, «підсунули проблемну державу», і лише після призначення він з’ясував, що ситуація в суспільстві заважає йому працювати. Риторика міністра Авакова дозволяє зробити висновок, що він як член двох урядів зовсім не відчуває відповідальності за стан життя українців, в т.ч. числі і тих українців, які від голоду та безнадії стають злочинцями.

Для американського Президента Ф.Рузвельта, який чотири рази обирався на найвищу посаду, кризові моменти ставали не причиною виправдань, а можливістю розвитку і здобутків.

Політика – це передусім відповідальність. Це можливість впровадити свої ідеї, реалізувати здібності, розвинути державу. Політика – це служіння, а не бізнес. Завершити хочу такими словами Рузвельта: «Наш прогрес перевіряється не збільшенням достатку у тих, хто вже має багато, а тим, чи здатні ми досить забезпечити тих, хто має занадто мало”.

Андрій Осіпов, для "Ні корупції!"