В Ужгороді хочуть легалізувати ділянку знищеного скверу для забудови

На місці колишнього скверу в Ужгороді на вул. Баб’яка депутати міської ради можуть легалізувати ділянку для забудови, змінивши цільове призначення землі. Про це стало відомо з проекту рішення №408.

На ділянці будівельні роботи розпочато. Фото автора

На ділянці будівельні роботи розпочато. Фото автора

Як ідеться у пункті 5 проекту, для ТОВ «Фора 1» дозволяється розробка проекту відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення – для будівництва багатоквартирних житлових будинків із вбудованими приміщеннями громадського призначення.

Найцікавіше, що на згаданій ділянці вже, не чекаючи зміни цільового призначення землі, почали будівельні роботи. Автор через прес-службу Ужгородської міської ради звернувся по коментар – чому на земельній ділянці почалися роботи із зведення будинку, якщо немає зміни цільового призначення землі. Втім, на момент виходу публікації відповіді не надано.

Також на об’єкті встановлено паспорт будівництва об’єкту. Чи буде змінено цільове призначення земельної ділянки – залежить від голосування депутатів на засіданні завтра, 18 жовтня, а також особисто позиції міського голови Богдана Андріїва.

Паспорт будівництва – відкрита інформація про об’єкт. Фото автора

Паспорт будівництва – відкрита інформація про об’єкт. Фото автора

Сквер на вул. Баб’яка був із часів початку Незалежності і у версії Генплану міста 2000-х року позначений як зелена зона.

Так сквер виглядав ще кілька років тому. Фото з архіву автора.

Так сквер виглядав ще кілька років тому. Фото з архіву автора.

Втім, попри це, частину ділянки скверу – 400 кв. метрів – депутати каденції 2006-2010 років на чолі із головою міськради Сергієм Ратушняком у листопаді 2007 року віддали в оренду на 10 років фірмі ТОВ «Фора-1» для будівництва торгово-розважального центру.

Власне, як бачимо, замість торгово-розважально центру фірма почала зводити житловий будинок.

У березні цього року будівельні роботи у сквері розпочалися із вирізки дерев – на це є погодження міської влади, а забудовник за зрізані дерева офіційно сплатив 23 тисячі компенсації.

Від скверу лишилися пеньки. Фото з архіву автора

Від скверу лишилися пеньки. Фото з архіву автора

Детально, як знищувався сквер в Ужгороді на вул. Баб’яка – можна прочитати у першій та другій частинах журналістського розслідування.

Ярослав Гулан, Бюро журналістських розслідувань «Варто ЗНАТИ!»,
для «Ні корупції!»