Тендер із закупівлі тролейбусів в Одесі знову виграв наближений до Президента «Богдан»

bohdan-tr

13 жовтня був оголошений переможець конкурсних торгів на закупівлю 5 нових тролейбусів у місті Одеса. Переможцем стала компанія «Богдан», хоча пропозиція конкурентів наближеної до Президента корпорації була на 7,625 мільйонів гривень дешевшою.

На сайті «Прозоро» інформація про тендер була розміщена 28 липня. На конкурс, оголошений комунальним підприємством «Одесміськелектротранс», подали заявки три компанії:  «Богдан Моторс» із пропозицією 26 мільйонів 750 тисяч гривень, ТОВ «Укрпастех» запропонувало 27 мільйонів гривень і ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг» з 19 мільйонами 125 тисячами гривень. Але тендерний комітет КП відхилив найнижчу пропозицію через порушення вимог документації конкурсних торгів.

Як випливає з пояснення, з боку учасників конкурсу було кілька зауважень, зокрема, одна з компаній просила змінити тендерні вимоги щодо технічних характеристик транспорту - підвіски, пояснюючи, що умови є дискримінаційними і створені спеціально під певну фірму – «Богдан», яка належить бізнес-партнеру Порошенка Олегу Свинарчуку (Гладковському). Але тендерний комітет відмовив.

Слід зазначити, що компанія «Богдан» постійно виграє тендери по всій Україні. Не вперше вона стає переможцем і в Одесі, де кілька місяців тому також виграла конкурс на 26 мільйонів гривень. Але громадські активісти подали заяву до правоохоронних органів з вимогою перевірити законність придбання тролейбусів у місті.

Крім того, в Полтаві нещодавно також відбувся тендер із закупівлі тролейбусів, у якому брав участь той же склад учасників - київське ТОВ «Укрпастех», яке, за даними Мінюсту, торгує автомобілями та легковими автотранспортними засобами, луцький «Богдан Моторс» (дочірнє підприємство «Автоскладальний завод № 1» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс»), київське ТОВ «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг». Як з’ясував «Ні Корупції!», перші дві компанії пропонують саме тролейбуси «Богдан». А третя – не підходить під технічні вимоги через підвіску.

Наразі фірма «Сіті Транспорт Груп», що керує компанією «Львівські автобусні заводи», яка представлена на тендерах товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-технічне підприємство СТГ Інженерінг», готує судовий позов з метою скасування  тендера на закупівлю тролейбусів у Києві, який виграла корпорація «Богдан». Більше того, після скарги цього підприємства Антимонопольний комітет України вже скасував процедуру закупівлі тролейбусів у Хмельницькому, де, нагадаємо, також виграла компанія «Богдан».