У ВР можуть узаконити “порядного корупціонера” і “трудівника злочинного світу”

eНародний депутат України від «Народного фронту» Євген Дейдей зареєстрував у Верховній Раді України законопроект «Про запобігання корупції та загальні засади йо-декларування», у якому, зокрема, сформулював поняття порядного корупціонера і трудівника злочинного світу.

Текст відповідного законопроекту, а також пояснювальна записка до нього розміщені на сайті Верховної Ради.

За словами автора, метою законопроекту є запровадження в Україні йо-декларування доходів визначеного кола осіб, а також реформування системи законодавчого забезпечення запобігання корупції з урахуванням практики застосування Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року.

Крім того, планується розширення можливостей системи декларування в рамках йо-декларування шляхом забезпечення відображення інформації із відповідних державних реєстрів (баз) щодо нерухомого майна, рухомого майна (автомобілів) та юридичних осіб, що пропонувалося окремими народними депутатами, проте, ще знайшло відображення в чинному законодавстві.

Основні нововведення законопроекту - законодавче врегулювання основних засад йо-декларування в рамках фінансового контролю. Зокрема:

- сформульовано поняття йо-декларації;

- врегульовується порядок подання йо-декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- визначено інформацію, яка зазначається в йо-декларації;

- передбачається порядок обліку та оприлюднення йо-декларацій, їх контроль, перевірка і встановлення своєчасності подання;

- встановлено необхідність моніторингу способу життя суб’єктів йо-декларування;

- сформульовано поняття порядного корупціонера;

- визначено обов’язок порядного корупціонера своєчасно вносити відомості про корупційні доходи до йо-декларації;

- сформульовано поняття трудівників злочинного світу;

- визначено обов’язки трудівників злочинного світу своєчасно вносити відомості про злочинні доходи до йо-декларації.

Зокрема, згідно із законопроектом, порядний корупціонер – корупціонер, який своєчасно, у терміни, передбачені цим Законом, відображає в йо-декларації відомості про активи, інші доходи та вигоди, набуті в результаті корупційної діяльності.

Зазначимо, що у чинному Законі України «Про запобігання корупції», терміну «порядний корупціонер» немає.