ФОТО
| |

У ВР можуть узаконити “порядного корупціонера” і “трудівника злочинного світу”

eНародний депутат України від «Народного фронту» Євген Дейдей зареєстрував у Верховній Раді України законопроект «Про запобігання корупції та загальні засади йо-декларування», у якому, зокрема, сформулював поняття порядного корупціонера і трудівника злочинного світу.

Текст відповідного законопроекту, а також пояснювальна записка до нього розміщені на сайті Верховної Ради.

За словами автора, метою законопроекту є запровадження в Україні йо-декларування доходів визначеного кола осіб, а також реформування системи законодавчого забезпечення запобігання корупції з урахуванням практики застосування Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року.

Крім того, планується розширення можливостей системи декларування в рамках йо-декларування шляхом забезпечення відображення інформації із відповідних державних реєстрів (баз) щодо нерухомого майна, рухомого майна (автомобілів) та юридичних осіб, що пропонувалося окремими народними депутатами, проте, ще знайшло відображення в чинному законодавстві.

Основні нововведення законопроекту – законодавче врегулювання основних засад йо-декларування в рамках фінансового контролю. Зокрема:

– сформульовано поняття йо-декларації;

– врегульовується порядок подання йо-декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

– визначено інформацію, яка зазначається в йо-декларації;

– передбачається порядок обліку та оприлюднення йо-декларацій, їх контроль, перевірка і встановлення своєчасності подання;

– встановлено необхідність моніторингу способу життя суб’єктів йо-декларування;

сформульовано поняття порядного корупціонера;

– визначено обов’язок порядного корупціонера своєчасно вносити відомості про корупційні доходи до йо-декларації;

– сформульовано поняття трудівників злочинного світу;

– визначено обов’язки трудівників злочинного світу своєчасно вносити відомості про злочинні доходи до йо-декларації.

Зокрема, згідно із законопроектом, порядний корупціонер – корупціонер, який своєчасно, у терміни, передбачені цим Законом, відображає в йо-декларації відомості про активи, інші доходи та вигоди, набуті в результаті корупційної діяльності.

Зазначимо, що у чинному Законі України «Про запобігання корупції», терміну «порядний корупціонер» немає.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії