У Херсоні три фітосанітарні інспектори були систематичними здирниками

1382523410_98929240_56939229_1269538203_vzyatka-1Трьох інспекторів управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби Херсонщини затримали на хабарі співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Чиновники систематично вимагали з підприємців гроші за прискорення процедури отримання фітосанітарних сертифікатів на сільськогосподарську продукцію. Ціна такої «послуги» коливалась від 400 до 1000 гривень.

Правоохоронці затримали зловмисників у момент одержання частини неправомірної вигоди у сумі чотири тисячі гривень.

«Хабарникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Триває слідство», - повідомили в СБУ.

Як повідомляв «Ні корупції!», у серпні на хабарництві «попався» головний фітосанітарний інспектор Житомира.

До повноважень головного інспектора управління Держпродспоживслужби входило виключне право видавати сертифікати відповідності, необхідні для експорту лісоматеріалів та товарів рослинного походження. Відтак посадовець спільно з фахівцем лабораторних досліджень вимагали гроші за безперешкодне проходження фітосанітарного контролю та видачу сертифікатів з більшості експортерів, зареєстрованих у Житомирі.

Розмір хабара залежав від обсягів продукції та становив від трьохсот до трьох тисяч гривень. За попередніми оцінками, середньомісячний дохід зловмисників становив сто тисяч гривень.