На Київщині на землях НАНУ планували комерційну забудову

uchastok-pod-stroytelstvo-domaСпівробітники Служби безпеки України спільно з поліцією попередили на Київщині спробу відчуження комерсантами понад 26-ти гектарів земель державного підприємства, що входить до структури Національної Академії наук.

Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України.

Правоохоронці встановили, що власники київського комерційного товариства отримали лист з начебто згодою Академії про передачу їм земель «Дослідного сільськогосподарського виробництва Інституту фізіології рослин і генетики НАН України». Цей недостовірний документ ділки надали до однієї з райдержадміністрацій Київщини та місцевої структури Держгеокадастру. Чиновники за попередньою згодою з комерсантами, не маючи жодних правових підстав, вивели землю із власності держпідприємства.

Для легалізації оборудки понад 26 гектарів сільгоспугідь посадовці спочатку продали декільком підставним фізичним особам, у яких комерсанти скупили землі підприємства. Надалі ділки передали ділянки до статутного фонду ТОВ «Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона», яке не має жодного відношення до справжнього Інституту.

Зловмисники планували змінити цільове призначення земель з сільськогосподарського на промислове для комерційної забудови.

За висновками експертів, вартість протиправно відчуженої землі становить понад 15 мільйонів гривень.

«За матеріалами СБ України відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Судом накладено арешт на всі земельні ділянки Інституту, незаконно відчужені ділками», - повідомили в СБУ.

Як з’ясував «Ні корупції!», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновником ТОВ «Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона», яке планувало комерційну забудову на землях НАНУ, є «ПАТОН ЄВРОПА С. Р. О.» з пропискою у Чехії.

Розмір внеску до статутного фонду – 1 000 000 гривень.

Директор ТОВ «Дослідний завод зварювального устаткування Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона» - Марк Миколайович Токмаков.

zapysaty