ФОТО
| |

Активісти планують серію акцій, щоб змусити ТОП-чиновників подавати е-декларації

trusy-3

У вівторок, 18 жовтня, громадські активісти влаштують демонстрації «трУси”, здайте е-декларацію!» під урядовими будинками в центрі столиці. Під час акцій антикорупціонери роздаватимуть чиновникам – депутатам і урядовцям, які не подали електронні декларації, – іменні «труси», закликаючи їх не бути «трусами» і прискорити декларування статків, як того вимагає закон.

Про це повідомляє «Центр протидії копрупції».

Термін подачі електронних декларацій спливає 31 жовтня. Станом на 13 жовтня в Єдиному Державному Реєстрі налічується трохи більше шести з половиною тисяч щорічних декларацій. Це – лише 13% від п’ятдесяти тисяч чиновників, що займають найвищі керівні посади в державі і мають декларувати свої статки в «першу хвилю».

Наразі в Реєстрі немає декларацій ані Президента, ані Прем’єр-міністра, ані спікера Парламенту“, – стверджують активісти.

Актикорупціонери приготували для них персональні «труси», які будуть розвішувати під час демонстрацій прямо перед вікнами урядових установ, аби вкотре нагадати політикам: не декларує той, кому є що приховувати. Відповідні арт-інсталяції з розвішаними на них іменними трусами активісти встановлять на площі перед Верховної Радою, перед центральним входом до будинку Уряду та Адміністрацією Президента України з боку вулиці Інститутській.

Організатори хочуть продемонструвати виборцям, що найвище керівництво держави умисно не подає свої електронні декларації, очікуючи невідомо чого. Активісти закликають ТОП-чиновників не бути трусами-боягузами, не чекати «відмашки зверху», а почати невідкладну роботу над заповненням е-декларацій.

«Тільки так українська влада наочно продемонструє своїм виборцям та міжнародним партнерам готовність виконувати європейські вимоги щодо прозорості та підзвітності, а також – взяті на себе зобов’язаною у сфері протидії корупції», – йдеться у повідомленні ЦПК.

Як повідомляв «Ні корупції!», голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталії Корчак вже наголошувала на тому, що відсутні електронні декларації Президента, прем’єра, нардепів і міністрів.

Нагадаємо, що 3 жовтня активісти пікетували будівлю ВР з вимогою не саботувати боротьбу з корупцією в державі.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії