В Ужгороді зібралися продати ділянку у найбільшому парку брату екс-депутатки

Частина землі на території Боздоського парку – найбільшої зеленої зони Ужгорода – може стати приватною власністю. Мова йде про 0,0938 га, де колись розташовувалося кафе «Йо-ма-йо», яке згоріло під час пожежі. Про це йдеться у проекті рішення найближчої сесії Ужгородської міської ради.  

Земля, яка може бути продана депутатами. Фото з архіву автора

Земля, яка може бути продана депутатами. Фото з архіву автора

Ділянка перебувала в оренді у громадянина Василя Гаврилка, який є братом депутата Ужгородської міської ради двох минулих каденцій (2006-2010 та 2010-2015 рр.) Юліани Бедь.

Згідно з проектом рішення №415, який депутати Ужгородської міськради запланували розглянути 18 жовтня, земельну ділянку пропонується продати за 304 тисячі гривень - виходячи із розрахунку  324,1 грн за квадрат.

Розташування ділянки серед парку. Ілюстрація з Публічної кадастрової карти України

Розташування ділянки серед парку. Ілюстрація з Публічної кадастрової карти України

Чи перейде частина землі найбільшої зеленої зони Ужгорода у приватну власність, тепер залежить від голосування депутатів 18 жовтня.

Територія найбільшого парку Ужгорода – «Боздоського» – належить до природоохоронної зони. Однак міська рада каденції 2010-2015 рр. у плані парку, який затверджено на сесії, зробила серед дерев «технічні зони», які не належать до природоохоронних. Таким чином надано юридичну можливість приватизовувати окремі земельні ділянки серед парку.

Детально – як саме відбувається приватизація землі – можна ознайомитися у першій, другій та третій частинах журналістського розслідування, присвяченого темі роздачі земель серед Боздоського парку Ужгорода.

Ярослав Гулан, Бюро журналістських розслідувань «Варто ЗНАТИ!»,
для «Ні корупції!»