Подалі від гріха: Білого звільнили з органів прокуратури Одещини

122424_tСкандального одеського прокурора, який привернув увагу Генпрокурора Юрія Луценка занадто дорогою автівкою, а пізніше попався на «гарячому», Валерія Білого звільнили з органів прокуратури Одещини і з посади заступника керівника місцевої прокуратури №4 ще 2 вересня.

Це стало відомо з відповіді прокуратури Одеської області на інформаційний запит «Ні Корупції!».

skanvidpovid-chernyshovij-po-bilomu-na-07-10-16

Наразі неясно, на якому етапі перебуває розгляд справи Білого, якого викрили на корупції: він вимагав знижку  на оренду приміщень загальною площею понад 200 квадратних метрів. На початку вересня Апеляційний суд Одеської області скасував рішення щодо екс-прокурора – тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 2 мільйонів гривень. Валерій Білий вийшов на волю.

На сайті прокуратури Одеської області збереглася так звана анкета доброчесності Валерія Білого, яку той заповнив 14 липня 2016 року – на той час уже стався інцидент з викриттям елітного авта вартістю близько 40 тисяч доларів США, яке, згідно з декларацією Білого, перебуває в його власності. В анкеті доброчесності колишній посадовець підтверджує, що не вчиняв дій, які порочать звання прокурора, своєчасно декларував все, що йому належить, сумлінно виконував обов’язки прокурора.

6061

Окремими пунктами Білий підтвердив, що його рівень життя відповідає наявному в нього і членів родини доходу, крім того, він не вчиняв ніяких корупційних дій.

Відповідь на запит "Ні корупції!" щодо долі прокурора Білого підписала падчерка колишнього Генерального прокурора України Віктора Шокіна Тетяна Горностаєва, яка обіймає посаду заступника прокурора Одеської області.

Минулого року Горностаєва після корупційного скандалу втекла в декретну відпустку. Але ненадовго.

Одеським прокурором працює також чоловік падчерки Шокіна Олексій Горностаєв.

"Ні Корупції!" влітку аналізував декларації про доходи керівництва прокуратури регіону, помітивши чимало нерухомості й земельних ділянок у родині Горностаєвих, які також підписали анкети доброчесності.