Переможець конкурсу на посаду голови Київської ОДА – Олександр Горган

zapysatyКонкурс на посаду голови Київської обласної державної адміністрації виграв чинний голова Вишгородської районної державної адміністрації Олександр Горган, повідомляє «Радіо Свобода».

Горган переміг із великим відривом. Він отримав результат у 18,03 бала, тоді як найближча його суперниця – голова Васильківської районної ради та дружина радника Віталія Кличка Наталія Баласинович – 14,02 бала.

За стандартною процедурою кандидати на посаду склали тести на знання законодавства і пройшли співбесіди з членами Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

Загалом у конкурсі на посаду голови Київської ОДА було 5 фіналістів.

Указ про призначення голови ОДА має підписати президент після узгодження Кабінетом міністрів.

Олександр Горган очолює Вишгородську райдержадміністрацію з березня 2015 року. До цього (2005–2010 роки) він був депутатом Вишгородської міської ради IV скликання.

Джерело "Української правди" повідомляє, що Горган "є людиною" депутата від групи "Воля Народу" Ярослава Москаленка. Вишгородський район, де Горган займає посаду голови РДА, - це округ Москаленко. Також, за словами джерела, Москаленко був бенефіціаром схем на "Укргазвидобуванні" за часів попереднього менеджменту компанії.

За інформацією «Еспресо», раніше Олександра Горгана звали Олександром Лялькою.

«Це той самий Лялька, який входив до керівництва Українського національного комітету молодіжних організацій (УНКМО), починаючи із 1999 року. Ця структура спершу була дотична до спікера парламенту Олександра Мороза та екс-голови президентської адміністрації Віктора Медведчука і брала участь у розподілі державних коштів між молодіжними і дитячими організаціями.

40-річний Олександр Лялька за освітою юрист. Закінчив юридичний факультет Київського національного університету. Під час навчання в університеті став співзасновником юридичної компанії «Юстиніан», пізніше - партнером-співвласником СП «Юридичне бюро «ОЛАС».

У 1995 році у Ляльки починається кар’єра в УНКМО. Він стає заступником голови цієї організації. За чотири роки увійшов до складу Національної ради з питань молодіжної політики при президентові Кучмі. Цю ж раду очолював Віктор Медведчук. Пізніше Лялька входив на виборах до п’ятірки Блоку української молоді, який активно підтримували об’єднані соціал-демократи. До слова, голова УНКМО Володимир Рябіка був у передвиборчому списку СДПУ(о).

Рахункова палата Верховної Ради повідомляла про порушення УНКМО чинного законодавства щодо розподілу коштів між молодіжними і дитячими організаціями. Однак жодних наслідків ці висновки для керівників «молодіжки» не мали», - повідомляє видання.

Олександр Горган (Лялька) відомий також як засновник громадської організації «Молодь проти корупції». У 2006 року він став депутатом Вишгородської міської ради за виборчим списком «Пори».

У 2008 році змінив прізвище з Ляльки на Горгана, а 2010 року очолив КП «Київський водний стадіон». В політичних кулуарах говорили про зв’язки Горгана (Ляльки) із регіоналами. І, знову ж таки, як і у випадку з УНКМО, не обійшлося без претензій щодо нецільового використання бюджетних коштів. Розслідуванням справи займалася програма «Гроші» на «1+1».

Журналісти ще після того, як Горган став головою Вишгородської РДА, зазначали, що він тепер «у команді президента Петра Порошенка. Причому – у статусі голови Вишгородської райдержадміністрації, якій підпорядковується «Межигір’я» та інші елітні угіддя. Як і чому відбулося це призначення, команда Порошенка, звісно ж, не пояснює. А хотілося б. Особливо – щодо критеріїв, якими керувалися при призначенні Олександра Ляльки».

Також зазначимо, що у березні квітні цього року Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак нагородив учня Київської дитячої академії мистецтв, 11-річного Любомира Горгана, відзнакою МО «За сприяння Збройним Силам України». Хлопець начебто 5 років збирав собі гроші на навчання за кордоном, не витрачаючи на дитячі забавки, але вирішив розпорядитися ними інакше. Він віддав 2,5 тисячі доларів на машину для 25-го окремого мотопіхотного батальйону.

Батьком Любомира Горгана виявився Олександр Горган.

stepan-poltorak-oleksandr-i-lyubomir-gorgan-1024x666

Як повідомляв «Ні корупції!», Президент України Петро Порошенко звільнив з посади голову Київської обласної адміністрації Максима Мельничука. Указ про звільнення від 9 вересня з’явився на сайті Президента 10 вересня.

9 вересня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що заступника голови Київської облдержадміністрації Ігоря Любка затримали за хабарництво, згодом додавши, що злочин Ігоря Любки відбувався за погодженням із головою ОДА Максимом Мельничуком.

Генеральний прокурор Юрій Луценко тоді казав, що слідство вивчає роль в цьому злочині голови адміністрації Мельничука, який кілька днів тому подав у відставку.

Також, як повідомляв "Ні корупції!", Київська обласна рада рекомендувала кандидатуру Костянтина Бондарєва на посаду голови Київської ОДА.