Прокуратура хоче забрати «будинок Новікова» у власника, який його занедбав

1627Прокуратура міста Києва вимагає повернути у комунальну власність пам’ятку архітектури на Подолі, яку занедбав новий власник.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Так, до Господарського суду міста Києва пред’явлено позов щодо повернення у власність територіальної громади пам’ятки архітектури загальною площею понад 1700 кв м, що розташована за адресою Верхній Вал, 28/12 на Подолі.

Йдеться про так званий «будинок Новікова» – еклектичну споруду в дусі «київського ренесансу» з кутовою баштою, яка була споруджена у 1893 році за проектом архітектора Миколи Казанського. На підставі розпорядження Київської міської держадміністрації та укладених у 2002 році інвестиційних договорів будівля була передана під реконструкцію приватній структурі.

2515

Указаний будинок було передано приватній структурі всупереч приватизаційній процедурі за відсутності відповідного рішення Київської міської ради.

Крім того, наразі пам’ятка архітектури знаходиться у занедбаному стані.

«Прокуратура міста у судовому порядку відстоюватиме позицію щодо визнання права власності на пам’ятку культурної спадщини за територіальною громадою», - повідомили у відомстві.

Зазначимо, що у вересня цього року активісти організували кінопоказ на захист «будинку Новікова».

Як повідомляв «Ні корупції!», нещодавно у столиці знесли пам’ятку архітектури - будинок з ромашками - на Златоустівській, 35.

Також, як повідомляв «Ні корупції!», суд не повернув із оренди Гостиний двір на Подолі.

Читайте також «У Львові з 2014 року з реєстру пам’яток вилучили три об’єкти культурної спадщини. Усі три – зруйновані»