Майбутній ТОП-керівник Держлікслужби проходив у справі за розкрадання бюджету

farmatsevtycheskaya-fabryka-farmatsyyaПереможець на посаду першого заступника Голови Державної служби лікарських засобів Владислав Цілина у 2014 році був обвинувачуваним у кримінальній справі щодо розкрадання десятків мільйонів бюджетних коштів.

Про це повідомляє «Центр протидії корупції» з посиланням на вирок з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Як стало відомо з ухвали Святошинського районого суду Києва екс-керівник ліквідованого «Укрпротезу» Владислав Цілина фігурував у кримінальному провадженні щодо створення організованої злочинної групи, діяльність якої була спрямована на заволодіння 22 мільйонами бюджетних коштів державної програми «Впровадження інноваційних технологій у виробництво технічних засобів реабілітації інвалідів». Гроші призначалися для придбання обладнання з виготовлення взуття Хмельницькому державному протезно-ортопедичному підприємству (надалі ХДЕПОП).

Окрім розкрадання бюджетних коштів слідчі столичної прокуратури інкримінували Цілині та іншим членам організованої групи, до складу якої він входив, підроблення документів та відмивання коштів через використання фіктивних підприємств.

Попри проведені обшуки та інші слідчі дії суд виправдав Цілину та його співучасників. Головна причина виправдання, відповідно до судових рішень – недостатньо зібрані докази. А ті, які зібрані, зокрема результати прослушки та обшуки, визнані судом недопустимими, бо зібрані з порушенням встановленого порядку.

Усю сукупність досліджених у судовому засіданні доказів суд визнав недопустимим та «зібраними в непроцесуальний спосіб», а ті докази, які залишилися є такими, що, «не доводять винність підсудних у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366 КК України», – йдеться у судовому вироку.

image-1-655x390

Слідство встановило, що злочинну групу «кришувала» високопосадова особа з Міністерства праці та соціальної політики. На момент вчинення дій у 2008 році Міністерством керувала Людмила Денисова. Цікаво, що на час винесення виправдального вироку щодо Цілини та інших фігурантів справи міністром соціальної політики в Уряді Яценюка також була Денисова.

Як відомо, переможцем конкурсу на посаду голови Державної служби з лікарських засобів і контролю за наркотиками (Держлікслужба) визнано Наталію Гудзь, яка раніше очолювала територіальне управління відомства в Києві. До цього пані Гудзь працювала виконавчим директором асоціації фармацевтичних компаній «Партнерство і довіра», почесним президентом якої була Тетяна Бахтєєва.

А президентом Асоціації був Валерій Кідонь, який минулого року працював директором з розвитку фармацевтичної компанії «Дарниця», що контролюється депутатом від БПП – Глібом Загорієм. Саме в цей час пані Гудзь рекомендували на голову Держлікслужби. Конкурсом тоді займалася Олександра Павленко, яка раніше також працювала на «Дарницю».

Першим заступником голови служби комісія обрала Владислава Циліну.

Відбір кандидатів проводила спеціально створена при Національному агентстві України з питань державної служби конкурсна комісія. Тепер їх кандидатури повинні бути затверджені Кабінетом міністрів України.

Напередодні фінального етапу конкурсу Уляна Супрун, во міністра охорони здоров’я, повідомила, що МОЗ «не бере участь і не може вплинути на вибір кандидата та комісії Держлікслужби, яка вносить пропозиції до Кабінет Міністрів щодо призначення переможця конкурсу».

Як повідомляв «Ні корупції!», у березні 2016 року Києві сусіди затримали п’яного чоловіка, який у нетверезому стані ганяв по вулицях, качався на асфальті, гарчав, як ведмідь, симулював побиття і кликав Гройсмана.

Порушником виявився екс-заступник голови Державної служби з лікарських засобів Андрій Захараш.