Дармовий Range Rover для Вінницького мера Моргунова

11

Наприкінці вересня міський голова Вінниці Сергій Моргунов в інтерв’ю виданню «Реал» зазначив, що «в оренді у міської ради перебуває два авто - Range Rover з «9999» (державні номери – авт.) та семимісний бус Volkswagen. При цьому, за словами Моргунова, «ні копійки бюджетних грошей на придбання не витрачено – ми (міська рада – авт.) їх орендуємо у фізичних осіб».

«Ні корупції!» вирішив більше дізнатися про успішну практику Вінниці, а саме, яким чином чиновники орендують автівки класу люкс вартістю кількасот тисяч та скільки Вінницькій міській раді стає така оренда за рахунок платників податків.

Водночас, надсилаючи відповідний інформаційний запит до Вінницької міської ради, «Ні корупції!» навіть не підозрював, наскільки насправді у Вінницькій мерії успішна практика оренди іномарок, яку і орендою назвати не можна. Бо це - просто безоплатне користування.

Як виявилося, у місті є купа громадян-альтруїстів, які готові задарма давати круті автівки для виконання службових обов’язків і мерові, і персоналу міськради, і просто рядовим чиновникам…

Ось що з’ясував «Ні корупції!».

«Вінницька міська рада не використовує автомобілі, взяті в оренду, а користується автомобілями, які надано на підставі договорів безоплатного користування (позички) транспортного засобу», - повідомила на запит «Ні корупції!» начальник відділу звернень апарату міської ради та її виконкому Ірина Єлізарова.

Уявіть ситуацію – у вас є Range Rover 2015 року випуску з державними номерами AB 9999 CO. І ви безкоштовно, абсолютно задарма передаєте його мерії в оренду, щоб на вашому недешевому авто їздив особисто мер до червня 2017 року.

Уявили?

А саме так вчинила, якщо вірити договору безоплатного користування (позички) транспортного засобу, громадянка Любов Степанівна Омельчук 1995 року народження.

1

2

3

У договорі зазначається, що вартість авто становить 500 тисяч гривень. В той час, як на офіційному сайті автодилера ціна на Range Rover стартує від 3 мільйонів гривень (щоправда, це авто 2016 року випуску), а на сайтах з продажу вживаних авто Range Rover 2015 року випуску, тобто такий, який орендує міськрада, дешевше 1 600 000 гривень купити не вдасться.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Любов Степанівна Омельчук – приватний підприємець. Вона має право (згідно з КВЕДами - авт.) на комплексне обслуговування об'єктів; надання інших допоміжних комерційних послуг, н. в. і. у.; неспеціалізовану оптову торгівлю; надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.; купівля та продаж власного нерухомого майна; надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (це основний КВЕД – авт.); діяльність у сфері права; діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування; консультування з питань комерційної діяльності й керування та дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки.

Таким чином, дивний виходить бізнес у Любові Степанівни. Мало того, що неприбутковий, бо здає авто в користування чиновникам задарма. Так ще й, згідно з основним КВЕДом, підприємець має заробляти на тому, що здає в оренду власне чи орендоване нерухоме майно. А от про здачу в оренду рухомого майна серед переліку усіх КВЕДів підприємця Омельчук – анічичирк.

Ще один вінничанин-альтруїст, який безоплатно позичив Вінницький міськраді Volkswagen Multivan 2016 року випуску, це – Роман Павлович Жданов.

8

Підприємець, як тільки-но купив нове авто, так одразу і віддав його на рік безкоштовно покористуватися чиновникам з Вінницької міської ради.

4

5

6

У договорі ціна Volkswagen Multivan 2016 року випуску зазначається на рівні 500 тисяч гривень. Водночас, згідно з відкритими даними, ціна на авто такої марки і такого року випуску стартує від 1 200 000 гривень.

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Роман Павлович Жданов був підприємцем з основним КВЕДом "виробництво виробів з бетону для будівництва", але у 2010 році припинив свою підприємницьку діяльність.

7

Але, погодьтеся, якось важко віриться в те, що притомні громадяни дають свої модні автівки, при цьому істотно занижуючи їхню ринкову вартість, у безоплатне користування чиновникам на цілий рік, і від того не отримують жодного зиску?! Чи, можливо, зиск є, одначе він просто виражається не у грошовій, а в якійсь іншій  формі?  Адже щоденні шляхи чиновників і підприємців - це аж ніяк не паралельні прямі, що ніколи не перетинаються.  

Якщо ж ви думаєте, що Range Rover 2015 року і Volkswagen Multivan 2016 року випуску – це єдині авто, які Вінницькій міській раді вдалося так успішно взяти задарма в оренду, то це не так.

Загалом Вінницька мерія позичила 11 авто, серед яких, крім Range Rover і Volkswagen Multivan, є Toyota, Mercedes-Benz і Citroen.

Причому, як виявив "Ні корупції!", мерія позичає авто у самих працівників мерії!

9

Зауважимо, що, приміром, авто Land Rover з державними номерами AB 8999 AB Вінницька міська рада задарма орендує у  громадянина В.В.Погосяна.

Як перевірив «Ні корупції!», людина з аналогічними ініціалами є депутатом Вінницької міської ради  та директором Департаменту економіки і інвестицій Вінницької міськради.

pohosyan

А ініціали людини, яка позичила мерії задарма Toyota з державними номерами AB 0330 AB, збігаються з ініціалами Філанчука Максима Валерійовича, в.о. директора департаменту культури Вінницької міськради.

filanchuk

Авто Citroen з державними номерами AB 8090 BO Вінницька мерія, очевидно, взяла покористуватися у дружини першого заступника міського голови Вінниці Корольчука Ігора Євгеновича Корольчук Ліани Миколаївни.

Згідно з декларацією Корольчука І.Є. за 2014 рік, у нього є і дружина Корольчук Л.М., і Citroen DS4 1598 куб. см. 2012 року випуску.

Але яка може бути користь у тому, що працівники мерії так охоче позичають власні авто своєму роботодавцеві? 

"Ні корупції!" припускає, що насправді зиск може полягати в тому, що після того, як підписується договір про позичку, авто стає службовим, відтак, уже його покращення, технічне осблуговування і заправка здійснюється за гроші міського бюджету.

Таким чином, чиновники, очевидно, і продовжують їздити на роботу на власних авто. Але статус власника службового авто дає змогу обслуговувати свою ж автівку не з власної кишені, а з нашої з вами. 

Крім дармових авто, що ними мерія взяла покористуватися, на балансі Вінницької міськради є 15 власних автівок.

10

Нагадаємо, що «Ні корупції!» вже писав про те, що запорізького губернатора кататимуть на подарованому Богуслаєвим «Лексусі» по 137 гривень за годину.

Раніше журналісти «Наших грошей» встановили, що завод «регіонала» ПАТ «Мотор-Січ» подарував запорізькому губернатору Lexus за 3 мільйони.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»