Втома від України в США досягла апогею. Терпець урвався – Лещенко

С.Лещенко. Фото зі сторінки ua.censor.net.ua

С.Лещенко. Фото зі сторінки ua.censor.net.ua

"Спроби припинити злодійство вмовляннями безуспішні", - написав депутат від БПП Сергій Лещенко у своїй колонці в НВ, зауваживши, що, за його спостереженнями, в США втомилися від корупції у найвищих ешелонах української влади. 

"Терпець урвався: влада в Києві глуха не тільки до власного народу, але й до рекомендацій американських радників. Тому теза про санкції проти топ-корупціонерів епохи Порошенка незабаром може перекочувати з експертного в політичний порядок денний.

Тим більше, що в Америці існує дієвий механізм, який дозволяє карати українських корупціонерів. Ще в 2004 році президент Джордж Буш-молодший видав указ, яким зобов'язав вводити санкції щодо іноземних корупціонерів, які завдають шкоди національним інтересам США.

Першим діячем, проти якого була застосована норма, став Григорій Суркіс. У 2004 році йому відмовили у в'їзді на територію США. Потім санкції застосовувалися ще кілька разів. Кандидатура, яка підпадає під санкції, вноситься на розгляд Держдепу американським посольством у країні акредитації.

Під час зустрічей у Вашингтоні я прямо закликав розширити санкції проти нинішніх корупціонерів з оточення Порошенка, які продовжують паразитувати на державних потоках і наповнювати кишені навіть під час війни".

За словами Лещенка, спроби генпрокурора Юрія Луценка позбавити НАБУ повноти влади шокує американців, які вклали чимало зусиль і коштів у його запуск.