Справа судді Струкова проти патрульних набирає обертів

10-го жовтня судове засідання у справі судді Октябрського районного суду Полтави Олександра Струкова тривало близько 20 хвилин. У ході розгляду суддя Потетій розпорядився залучити чотирьох нових свідків і додати до матеріалів новий відеодоказ. Наступне слухання заплановане на  1 листопада. Представники громади, які завітали на суд, обурені позицією адвоката та “затягуванням” процесу, - повідомляє Трибуна

strukov-politsiya-sud

Коротко про справу:

Патрульні поліцейські Дмитро Штангей і Олександр Остапенко увечері 6 червня виявили адміністративне порушення – заборонену стоянку автівки біля дорожнього знаку по вулиці Гоголя, 19. Водій відмовився представлятися і, за показаннями патрульного, навіть намагався покинути місце подій, здійснивши майже наїзд на правоохоронця. Після цього поліціянти супроводили до відділку, аби встановити особистість водія. У цьому допоміг Олександр Терела, начальник Октябрського відділу НП в Полтавській області. Виявилося, що порушник – суддя Олександр Струков. У свою чергу невдоволений представник Феміди оскаржив протокол на штраф у 255 грн за порушення ПДР, подавши позов на патрульних поліцейських щодо протиправності їхніх дій.

За попередніми клопотаннями третьої сторони, Департаменту патрульної поліції, через судовий запит виявлено чергових правоохоронців, які могли бути свідками під час фіксування правопорушення судді Струкова поліцейськими Дмитром Штангеєм і Олександром Остапенком. Свідок Олександр Терела, залучений до справи представницею Департаменту Олесею Каліновською на попередньому засіданні, нині перебуває у давно запланованій відпустці, тому й не міг свідчити сьогодні.

Суддя Потетій

Суддя Анатолій Потетій

Адвокат позивача Борис Семенко висловив клопотання щодо долучення до матеріалів справи відеозапису громадських активістів з місця правопорушення. На запитання, які третя сторона адресувала Олександру Струкову, адвокат не відповів, чим викликав викрики “Ганьба!” у вільних слухачів.

Адвокат Борис Семенко

Адвокат Борис Семенко

Після призначення наступної дати розгляду на 1 листопада громада також обурилася, оскільки певна, що суд навмисно затягує справу, щоб представники преси й активісти втратили цікавість. Найбільше врешті-решт перепало адвокатові: обурений громадянин плюнув у нього. Борис Семенко не втратив спокою, проте коментувати журналістам події відмовився.

sud-po-strukovu

Зауважмо, що справа приваблює все більше уваги громади: сьогодні на засідання завітали столичні журналісти, побачивши ажіотаж навколо судді Струкова в інтернеті. На наступному засіданні після виступу свідків і перегляду відеодоказів баланс має нарешті колихнутися. Ми також продовжуємо слідкувати за подіями. Крім того, незабаром чекайте на інтерв’ю з патрульними-відповідачами: Дмитром Штангеєм і Олександром Остапенком.

patrulnyj-1

Патрульний Дмитро Штангей

patrulnyj-2

Патрульний Олександр Остапенко

Пропонуємо переглянути кадри оперативної зйомки з місця правопорушення, які є головними доказами в суді.

Трибуна

Читайте також: Критичні дні судді Струкова

Критичні дні судді Струкова. Частина друга

Критичні дні судді Струкова. Частина третя