Прокуратура не змогла довести, що екс-депутат з психічним розладом підробив документи на 13 га лісу під Києвом

mСуд залишив у власності ТОВ «Неомелон» дві лісові ділянки загальною площею 12,81 га, що знаходяться у с. Гореничі Києво-Святошинського району вздовж траси з Києва в напрямку Житомира.

Про це свідчить рішення Господарського суду Київської області від 20 вересня, повідомляють «Наші гроші».

Ці ділянки екс-депутат Києво-Святошинської райради Дмитро Шаповалов у березні цього року вніс до щойно створеного ТОВ «Неомелон».

Представник покуратури Київської області в суді заявив, що Шаповалов мав підроблені держакти 2007 року, за якими він нібито купив ці 12,81 га у 2006 році. На сьогодні у районному управлінні Держгеокадастру немає жодної інформації про це.

neomelon-640x401

Крім того, ні ДП «Київське лісове господарство», ні Кабмін не надавали згоду на вилучення цих лісових ділянок. Також прокуратура вказує на незаконну зміну цільового призначення ділянок із земель лісогосподарського призначення на землі для комерційного використання. За даними прокуратури Київської області, вартість цих ділянок становить 48,49 млн грн.

Суд відмовився задовольнити позов прокуратури. Він виходив з такого.

Прокурор не надав суду вирок, в якому було б встановлено факт підробки двох держактів Шаповалова на ділянки площею 6,93 га і 5,88 га. Відзначимо, що Києво-Святошинський відділ Нацполіції 07.04.2016 почав розслідування факту підробки цих держактів, однак вже 03.05.2016 слідчий Петров О.В. закрив кримінальне провадження. Процесуальне керівництво у цій справі здійснювала Києво-Святошинська місцева прокуратура.

Відсутність документів про реєстрацію держактів та документації із землеустрою щодо відведення землі в управлінні Держгеокадастру у Києво-Святошинському районі суд пояснив тим, що вони були знищені за терміном зберігання. Суд вказав, що архівне знищення документів не є підставою вважати їх відсутніми.
Стосовно погоджень Київлісгоспу, суд вказав, що за відсутності землевпорядної документації неможливо стверджувати, що такого погодження не було станом на 2006 рік, коли Шаповалов нібито отримав ділянки у власність. Разом з тим суд зазначив, що прокурор не надав доказів того, що спірна ділянка дійсно накладається на землі лісгоспу.

Також суд зазначив, що прокурором не доведено той факт, що вилучені у лісгоспу ділянки мали площу більшу за 1 га (лісовими ділянками більше 1 га може розпоряджатися лише Кабмін). Так, відповідно до держактів, Шаповалов у 2006 році купив не дві, а близько 12 ділянок площею 12,81 га. При цьому точну площу нібито куплених ділянок суд не встановив.

Дмитро Шаповалов створив ТОВ «Неомелон» 18.03.2016 і зареєстрував за своєю домашньою адресою – с. Стоянка, вул. Осіння, 17.

За кілька тижнів фірму переписали на киянина Андрія Кохановського та Олексія Поллє з Обухова. Останній у 2015 році безуспішно балотувався до Обухівської міськради від «Опозиційного блоку».

Дмитро Шаповалов був депутатом Києво-Святошинської райради у 2010-2015 рр. Обраний був за списками Партії регіонів. У березні 2014 року суд за заявою його дочки Крістіни Шаповалової визнав Шаповалова недієздатним і призначив дочку його опікуном. Як написала Крістіна Шаповалова у заяві, у її батька – психічний розлад, він «зловживає алкогольними напоями, постійно знаходиться в нетверезому стані, грязний, обірваний». За матеріалами справи, Крістіна Шаповалова з 2010 року була членом виконкому Гореницької сільради.

Цікаво, що після визнання його недієздатним Шаповалов у квітні 2014 року, вийшовши з фракції ПР, став членом новоствореної депутатської групи «Наш район».

За даними ЗМІ, Шаповалов таким чином уник сплати кредитів на 40 млн грн, які він взяв у трьох банках. Представники юридичної компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери» також заявляли про те, що Шаповалов у такий спосіб «не бажає повертати кредит, а тим більше вже придбане на нього майно».

Як повідомляв «Ні корупції!», у родича нардепа забрали землі водного фонду на Київщині майже на 70 мільйонів гривень.