Хто очолить Смілянську РДА? Громадські активісти занепокоєні непрозорістю конкурсу

Черкаська РДА

Черкаська РДА

На Черкащині сумніваються щодо прозорості проведення конкурсу на зайняття вакантних посад очільників місцевих державних адміністрацій. Той конкурс мають провести сьогодні, 10 жовтня 2016 року о 10.00 у Києві на вул. Прорізній, 15, відповідно до розпорядження Президента України №251/2016-рп, від 16 вересня 2016 року. Обиратимуть керівників 12 місцевих державних адміністрацій: одного обиратимуть на ставку голови Київської обласної державної адміністрації, вісьмох на посади голів РДА Одещини та трьох - на місця голів райдержадміністрацій у Черкаській області.

Щодо імовірних втручань у результати конкурсу впливових осіб занепокоєні представники місцевої черкаської громадської організації “Об'єднання бійців реформаторів”.  У своєму зверненні до Національного агентства України з питань державної служби та Генеральної прокуратури України очільник організації Сергій Лугеря вказує, що один із народних депутатів «відкрито заявляє через свої підлеглих, так званих помічників, що питання по конкурсу на Смілянський та Черкаський район він уже вирішив. І що його люди – пан Руденко і пані Зайва вже є переможцями».

https://www.youtube.com/watch?v=sTPw26b-X9g

Донедавна вакантними на Черкащині були крісла очільників Кам’янського, Смілянського та Черкаського районів.

До проходження конкурсу на посаду голови Кам’янської РДА було допущено двох кандидатівБогдана Солошенка та Сергія Чередніченка. Пан Солошенко нині обіймає посаду першого заступника голови Кам’янської РДА, його конкурент працює заступником начальника управління – начальником відділу АПК Чигиринської РДА.

Набагато ширшим є список кандидатів у сусідньому, Смілянському, районі.

Фото з сайту Національне агентство України з питань державної служби

Фото з сайту Національне агентство України з питань державної служби

Тут допущених до конкурсу охочих очолити район аж сім осіб. Серед них є один тимчасово безробітний - Олександр Анатолійович Черевко.

Імовірно, що це призначений у 2013 році голова Шполянської РДА, який очолював Шполянську районну організацію Партії регіонів. І який у 2014 році, «після наради в облдержадміністрації 21 лютого о 13-ій годині… подав заяву про вихід з Партії регіонів на ім’я голови обласної організації».

Відповідно до пункту третього Умов проведення конкурсу на зайняття вакантних посад голів місцевих державних адміністрацій, одним із обов’язкових документів є письмова заява, в якій особа повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", та надає згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону, або копія довідки встановленої форми про результати такої перевірки. Напевно, цю необхідну довідку пан Черевко має.

cherk-smila

На фоні когорти чиновників-претендентів на головну посаду Смілянщини помітно вирізняється помічниця народного депутата. Саме так досить скромно сформульований у офіційному спискові рід занять кандидатки під порядковим номером два Лідії Романівни Зайвої. Допомагає вона за строковим трудовим договором на постійній основі депутатові від виборчого округу № 198 (до якого входять місто Сміла, Кам’янський, Смілянський райони, частина Черкаського району) Сергієві Рудику.

zajva-lidiyaПані Зайва є депутатом Смілянської райради, заступником голови благодійного фонду Сергія Рудика, член ПП «Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ».

фото з сайту ВРУ

фото з сайту ВРУ

Можна припустити, що у цьому спискові згадана пані не випадково, себто, не лише із власного бажання. Як і ще один кандидат - Олександр Борисович Беззубий. В офіційному документі зазначено, що він є начальником відділу Держзакупівель Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. А на офіційному веб-порталі Верховної Ради України є інформація про те, що Олександр Борисович Беззубий на громадських засадах також є помічником депутата Сергія Рудика. Підтверджує це і ресурс Посіпаки.

bezzubyj

Серед кандидатів-чиновників - Попович Павло Олександрович, який є начальником управління агропромислового розвитку Городищенської райдержадміністрації (Черкащина). Він - любитель з’їздів Аграрної партії . Також особа із такими ж ПІБ, за даними порталу Youcontrol, зареєстрована як співзасновник "Центру аграрного та правового захисту селян".

Олександр Тимошенко, керівник Черкаського обласного центру допомоги учасникам АТО

Олександр Тимошенко, керівник Черкаського обласного центру допомоги учасникам АТО

Серед кандидатів є також представник інтересів АТОвців – Олександр Тимошенко, керівник Черкаського обласного центру допомоги учасникам АТО.

Фото з сайту Національне агентство України з питань державної служби

Фото з сайту Національне агентство України з питань державної служби

За те, щоб сісти у крісло голови Черкаської РДА, боротимуться вісім учасників. Троє з них значаться у списку як безробітні. Зокрема, Андрій Аркадійович Карпенко. Утім, схоже, улюблений вид його діяльності, – брати участь у різного масштабу обраннях. Так, у 2014 році, за інформацією Незалежного бюро новин, він був одним з претендентів на депутатство від виборчого округу Округ №197 (до якого з-поміж інших входить і частина Черкаського району). Виборча програма цього кандидата тоді вмістилась на одну сторінку. Його першочерговим завданням було найважливіше, на думку пана Карпенка, питання в Україні - «максимальне підвищення обороноздатності. Чи приєднанням до НАТО, чи створенням швейцарської системи оборони, чи поверненням ядерного статусу, а може, все це разом. Якими б фантастичними не видавались ці проекти, головне завдання народного депутата України – їх реалізація. Наступне завдання народного депутата України – захист інтересів та прав своїх виборців», - так презентував своє депутатське майбутнє Карпенко.

Ще один безробітний із цього списку – колишній чиновник Руденко Василь Сергійович. Людина не надто публічна. Відомо, що Руденко Василь Сергійович у 1998 році працював начальником Уманської ОДПІ. Також є скупе повідомлення про те, що у 2005 році той же пан Руденко був призначений начальником головного управління економіки Кіровоградської облдержадміністрації. Ми не знайшли жодних даних щодо цієї особи серед фізичних осіб-підприємців, а також юридичних осіб.

У списку кандидатів на місце голови Черкаської РДА є два чиновники - Петро Коренюк, заступник голови Черкаської РДА та Петро Данилішин, начальник управління АПР Черкаської РДА. Є також і один АТОвець – Тарас Теліженко.

Серед претендентів є один підприємець - 33-літній Анатолій Яріш. В офіційному переліку претендентів на вакантне крісло вказано, що він є директором у ТОВ "Інжинірингова компанія "MBI Group". До того ж, пан Яріш є   депутатом  Черкаської облради. Обраний у багатомандатному виборчому окрузі від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Анатолій Яріш - у центрі фото, праворуч - колишній очільник Черкаської РДА, а нині заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв

Анатолій Яріш - у центрі фото, праворуч - колишній очільник Черкаської РДА, а нині заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв. Фото з Фейсбук Анатолія Яріша

Член постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів - секретар комісії. У 2015 році був головою Черкаської районної ради.

Звісно, усі кандидати, як це і передбачено Умовами конкурсу, подали на розгляд комісії усі необхідні документи, серед яких особова картка встановленого зразка та декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2015 рік. Шкода, що у відкритому доступі цих відомостей годі шукати. Тож, про прозорість таких конкурсів за нинішніх умов варто лише мріяти.

 Мирослава та Сергій Станкевичі, для "Ні корупції!"