ФОТО
| |

Закрито справу щодо екс-начальника полтавського Держгеокадастру, якого зловили за мільйонний хабар

kukharovСлідство закрило справу щодо екс-начальника полтавського Держгеокадастру, якого у вересні минулого року затримали за отримання мільйонного хабара.

Про це повідомляє «Полтавщина».

11 вересня 2015 року співробітники МВС, СБУ та генпрокуратури затримали керівника головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Костянтина Кухарова.

За даними слідства він вимагав мільйон гривень за сприяння в розподілі земельних ділянок. В результаті такого «сприяння» потенційні орендатори отримували би майже 350 га землі на території Мачухівської, Кіровської, Заворсклянської та Деревківської сільрад. Після нібито отримання півмільйонного «авансу», він і був затриманий. Також були затримані посередники: його водій, та керівник одного з земельних підприємств.

Вже згодом суд обрав запобіжні заходи обвинуваченим. Костянтин Кухаров та його водій Олександр Лукашенко були взяті під варту з визначеною заставою у розмірі 548 тисяч 100 гривень та 280 тисяч 140 гривень відповідно. Заставу внесли і їх випустили під підписку про невиїзд. Третя спільниця — Алла Шара була взята під домашній арешт у зв’язку з декретною відпусткою.

29 серпня 2016 року, майже через рік, суд виніс перший вирок у цій справі, щодо Олександра Лукашенка. В результаті водію колишнього начальника Держгеокадастру був призначений штраф — 11 тисяч 50 гривень.

Вже тоді журналісти інтернет-видання «Полтавщина» звернули увагу на обвинувальний акт. В ньому стверджувалось, що Костянтин Кухаров, підписуючи дозволи на відведення земельних ділянок, не знав про домовленості водія з зацікавленою стороною на ці дозволи.

«Поцікавившись у Генпрокуратури, на якому етапі йде розслідування щодо самого чиновника, та чи передана справа до суду, ми отримали відповідь, що досудове розслідування по ньому закрито. Слідство так і не змогло зібрати докази його вини, щоб передати справу до суду», – повідомляє видання.

genprokuratura-info

«Полтавщина» робить висновок: «Отже, ми отримали ситуацію, у котрій винуватцем в отриманні хабара на суму мільйон гривень визнаний водій-посередник, який відбувся штрафом в 11 тисяч гривень (близько 1% від загальної суми хабара). Маємо три питання по цій справі:

1. Якщо документи були оформленні згідно з усіма нормами закону, то за що майбутні орендатори пропонували хабар?

2. Припустимо, що з документами було «не все в порядку». Потенційний орендатор, знаючи про це, звернувся до водія-посередника, щоб той посприяв «вирішенню» питання. Екс-керівник при тому все одно їх підписав, через те, що недогледів там порушення. То чому Кухарова не притягли до відповідальності за статтею 367 КК України (службова недбалість)?

3. Якщо ж з документами було все нормально, та водій все одно пішов до майбутнього орендатора, де від імені Кухарова вимагав хабар, хоча сам Кухаров підписав дозвіл без корумпованої складової й не знав про такі дії власного водія, то чому водія судили за статтею 354 КК України (підкуп працівника підприємства, установи чи організації), а не за статтею 190 (шахрайство)? Дана стаття (шахрайство) передбачає набагато жорсткіше покарання (до 12 років позбавлення волі) ніж та, за якою його судили.

Тепер головні питання: прокуратура та слідство не можуть в повній мірі покарати винних в цій справі, через брак професіоналізму власних кадрів? Чи за підозрілою «гуманністю» до даних людей стоїть чиясь користь?»

Видання додає, що суд над третім фігурантом справи — Аллою Шара, відбудеться 12 жовтня о 14 годині у приміщенні Київського районного суду. На відміну від Олександра Лукашенка, їй інкримінують саме шахрайство.

Зазначимо, що «Ні корупції!» попереджав про загрозу уникнення відповідальності основним фігурантом корупційного скандалу – очільника Держгеокадастру Полтавської області Костянтина Кухарова.

Доданий до: Корупція в Полтаві, Новини, Україна
Теги: , , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії